Sütyen Ağrısı ve Çözümü

Sütyen ağrısı neden olur, sütyenler neden ağrı yapar, sütyen ağrısı nasıl geçer ve ağrıların sebepleri sonuçları gibi sorularınızın cevaplarını bu yazımızda ele alacağız. Doğru uyumla, bu küçük kumaş parçaları, metal şeritler ve hassas bulgular, üzerinde olduğunu bile fark etmeden birçok ağırlığı kaldırabilir. Ama bazı şeyler ters gittiğinde o sütyen ağrısı bunu unutmana izin vermez. Yanlış iç çamaşırı gününüzü mahvedebilmekte. Bu yüzden, kayışlardan kumaşına kadar ağrılı sütyen sorunlarınızı çözmek için sorun giderme kılavuzu yazalım. Stil seçenekleri, kumaş önerileri ve beden ayarlamaları için basit öneriler bulacaksınız.

 

Sütyen Ağrısı ve Çözümü

Sütyen Ağrısı Neden Olur?

Sütyenden kaynaklı ağrılarınız var ise yanlış giden birşeyler olduğunu gün içinde fark edebilirsiniz. Sütyeninizden en iyi desteği alabilmek için bant gövdenize sıkıca oturmalıdır. Ancak, acı verici olmamalıdır. Bandınızdan gelen baskı çok fazlaysa, daha büyük bant boyutu deneyin. Ek olarak, günün sonunda sütyeninizi çıkardıktan sonra gövdenizin etrafında birkaç kırmızı iz olması normaldir. Tüm gün cildinize sıkıca oturan herhangi tür giysi veya aksesuar geçici izlere neden olur. Ancak bu bant izleri ağrılıysa, morarmaya neden oluyorsa veya 15 ila 30 dakikadan uzun sürüyorsa, boyutlandırma zamanı gelmiştir.

 

Sütyenler genelde teller yüzünden ağrı yapabilmekte. İleride teli daha kalın kumaşla kaplayan sütyenler arayarak bunun önüne geçebilirsiniz. Göğüs dokunuzun üstten dışarı taşması ve telin içine girmesi nedeniyle ağrı hissediyorsanız, daha büyük kap ölçüsü düşünebilirsiniz. Çok dar teller meme dokusuna zarar verir ve sütyen ağrısı yapar. Tellerin vücudunuz için iyi bir genişlikte olduğunu düşünüyorsanız, ancak çok uzun oldukları için koltuk altlarınızı kazıyorsanız, ağrıyı hafifletmek için daha kısa telleri olan sütyenleri arayın.

 

Sütyende Tel Kullanımı

Telin sütyenin ortasına dayanan uçları sizi ağrılı şekilde dürtüyorsa, telin dışarı çıkıp çıkmadığını kontrol edin. Eğer öyleyse, sütyen takmayı bırakın veya tamir ettirin. Bu durum sütyen ağrıları yapabilir. Bunun olmasını önlemek için sütyenlerinizi elde yıkayın ve havada kurutun. Telin kanalı inceyse ve kumaşın içinden geçiyorsa kumaşı güçlendirebilirsiniz. Ayrıca terzilere takviye yaptırabilirsiniz.

 

Sütyen Merkezi Ağrısı

Sütyeninizin orta kısmı göğüs kemiğinizle aynı hizadayken en fazla desteği sağlayacaktır. Ancak çok uzun bir iç kısım göğüsler arasında sütyen ağrısı yapabilmekte. Bu durumda, daha kısa yırtmaçlı bir sütyen veya biraz daha esnek bir korse sütyen denemek isteyebilirsiniz. Alt kısmı elastik ile bitirmek yerine tek parça sert dekoratif kumaştan yapılmışsa, acı verici olabilmekte.

 

Sütyen Askısı Rahatsız Ediyor

Sütyen askıları vücudunuzu kazıyorsa, muhtemelen çok fazla iş yapıyorlardır buda sütyen ağrısı yapabilmektedir. Bir sütyenin desteğinin çoğu, grubundan gelir. askılar sadece kaldırmanın yaklaşık yüzde 25'sini sağlamak içindir. Omuzlarınızdan bu ağırlığın bir kısmını almak için bir bant boyutunu küçültmeyi deneyin. Askılar ayrıca, daha küçük bedenlerden uygun şekilde derecelendirilmemiş daha dolgun fincan sütyenleri giyen insanları da görebilmekte.

 

Sütyen Sırt Ağrısı Yapar mı?

Bu zor, çünkü göğüs ağrısının birçok sebebinin sütyen giymekle ilgisi yok. Ancak ağrınızın kaynağı ne olursa olsun, balenlerinizin tüm dokularınızı sardığından ve bardakların göğüsleriniz için yeterince büyük olduğundan emin olmalısınız. Günün sonunda üstten veya yanlardan dökülmeden emin olmanız önemlidir. Genel olarak, tam oturan sütyen göğüslerde ağrıya neden olmamalıdır. Bu da sütyen sırt ağrısı yapar mı sorusunun kısa bir cevabı olabilmekte. Ayrıca gün boyu sıçramayı önleyecek daha az esnek kumaştan sütyenler deneyebilirsiniz. Bu bir hassasiyet sorunuysa, daha az dikişli yumuşak streç dantel arayın veya pürüzsüz ara parça kumaştan yapılmış bir sütyen denemelisin.

Whatsapp İletişim
Loading