Korse Modelleri Korse Modelleri
Atlet Modelleri Atlet Modelleri
Sütyen Modelleri Sütyen Modelleri
Lohusa-Hamile Modelleri Lohusa-Hamile Modelleri
Tayt Modelleri Tayt Modelleri
Body Modelleri Body Modelleri
Boxer Modelleri Boxer Modelleri
Jüpon Modelleri Jüpon Modelleri
Külot - Slip Modelleri Külot - Slip Modelleri
Bustiyer Modelleri Bustiyer Modelleri
Popup Modelleri Popup Modelleri
Erkek İç Giyim Modelleri Erkek İç Giyim Modelleri

18 Ürün Mevcut
Siyah Emay 505 Mini Jüpon
Ücretsiz Kargo
812,00 TL

Sepette 609,0000 TL

Beyaz Emay 505 Mini Jüpon
Ücretsiz Kargo
812,00 TL

Sepette 609,0000 TL

Ten Emay 505 Mini Jüpon
Ücretsiz Kargo
812,00 TL

Sepette 609,0000 TL

Siyah Emay 506 Midi Jüpon
Ücretsiz Kargo
881,00 TL

Sepette 660,7500 TL

Ten Emay 508 Kombinezon
Ücretsiz Kargo
1.115,50 TL

Sepette 836,6250 TL

Beyaz Emay 1438 Modal Cotton Midi Jupon
Ücretsiz Kargo
516,00 TL

Sepette 387,0000 TL

Siyah Emay 1438 Modal Cotton Midi Jupon
Ücretsiz Kargo
516,00 TL

Sepette 387,0000 TL

Ten Emay 1438 Modal Cotton Midi Jupon
Ücretsiz Kargo
516,00 TL

Sepette 387,0000 TL

Ten Emay 1439 Modal Cotton Uzun Jupon
Ücretsiz Kargo
736,00 TL

Sepette 552,0000 TL

Siyah Emay 1439 Modal Cotton Uzun Jupon
Ücretsiz Kargo
736,00 TL

Sepette 552,0000 TL

Ten Emay 506 Midi Jüpon
Ücretsiz Kargo
881,00 TL

Sepette 660,7500 TL

Siyah Emay 508 Kombinezon
Ücretsiz Kargo
1.115,50 TL

Sepette 836,6250 TL

406,00 TL

Sepette 304,5000 TL

406,00 TL

Sepette 304,5000 TL

406,00 TL

Sepette 304,5000 TL

Sepette 836,6250 TL

Ürün Tükendi

Sepette 552,0000 TL

Ürün Tükendi

Sepette 660,7500 TL

Ürün Tükendi

Jüpon Modelleri ve Fiyatları

Jüpon modelleri üzerine giyilen etekleri veya elbiseleri şişirecek şekilde genellikle biraz sert olacak şekilde tasarlanmış kadın iç çamaşırı'dır. Bu ürünü giyen kadın, ince bel yanılsaması ile birlikte dolgun, farbalalı eteklere sahiptir. Jüponlar, yüzyıllardır kadın iç çamaşırlarına dahil edilmiş popülaritesi artıp azalmıştır. Tam etekler ve jüponlar moda döngüsünde geri dönmeye devam ettiğinden, tamamen kaybolmaları pek olası değildir. Çoğu büyük mağazada, özel mağazalarda, özellikle gelin modası taşıyan mağazalarda olduğu gibi bulunmaktadır.

 

Jüpon Modelleri

En azından, kadınlar genellikle en az üç jüpon giyerdi. Bazı dönemlerde, kullanıcının uzun eteklerinin altına gizlenerek tamamen görünmez olacak şekilde tasarlandılar. Diğer durumlarda, jüpon modelleri alt kısmının dışarı çıkması gerekiyordu. Ve dantel kurdeleler veya nakışlarla süslenmekteydiler. Diğer dönemlerde jüponlar önü açık bir elbise bir elbise veya etekteki yırtmaçlar veya ilmekli etekler ile görünecek şekilde tasarlanmaktaydılar. Bu ürünleri de tıpkı önlükler gibi özenle dekore edilmekteydi.

 

Jüpon Nedir

Jüpon, etek ve elbiselerin içine giyilen, kumaşın ışıkta içerisinin görünmesini engelleyen ve yürüyüş sırasında kumaşın elektriklenmesini önleyen eteklere jüpon modelleri denir. Kısaca jüpon nedir sorusunun cevabı budur. Saten ve ipek gibi ince kumaşlardan yapılan bu kıyafet ilk olarak Fransa'da üretildi. Avrupa ülkelerinden sonra Türkiye'de de yaygınlaşan kombinezonlar için naylon ve mikro kumaşlardan yapılan çeşitleri de bulunmaktadır.

 

Bayanlar için özel olarak üretilen bu iç giyim ürünü, kıyafetlerin, eteklerin, elbiselerin ve abiyelerin çok daha derli toplu görünmesini sağlar. Genellikle bej, ekru, beyaz ve krem ​​gibi açık renklerde üretilmekte. Beli lastikli iç etekler günümüzde Emay tarafından üretilmektedir. Bu ürünler, giyen kişinin bel ölçüsü üzerinde 4 inç'e kadar uzayabilmekte. Yemek yedikten sonra kendinizi gergin hissetmenizi engelleyen ürünler oldukça rahat giyilebilmekte.

 

Jüpon Ne Demek

Fransızcadan gelen "jüpon" kelimesine bazen kombinezon denir. Fransızcada petticoat olarak da adlandırılırmakta. Jüponunun tarihi, ilk kez Fransa'da üretildiği 15. yüzyıla kadar uzanıyor. 16. yüzyılda Avrupa'da kadınların üniforması haline gelen kadın jüpon modelleri, bu dönemde tüm Avrupa'da yaygınlaştı. Etek veya elbise kumaşının ışıkta içeriyi göstermesini engelleyen ve yürüyüş sırasında statik elektrik birikmesini önleyen jüponlar, tüm etek ve elbiselerin altına kullanılabilecek oldukça kullanışlı ürünlerdir. Uzun eteklerin altına giyilen iç etekler, kullanıcının bacaklarını gizler ve genel olarak otururken veya hareket halindeyken bile şıklık sağlar.

 

Uzun yıllardır eteklerin olmazsa olmazı olan ve abiyelerde de kullanılan bu iç giyim, etek kullanımının artmasıyla Türkiye'de de yaygınlaştı. Etek ve elbiselerin altına daha güzel görünmelerini sağlamak ve farklı bir görünüm kazandırmak için kullanılan bu ürün günümüzde birçok çeşitte üretilmektedir. Etek, elbise ve abiye gibi birçok giysinin altında ışığın kumaştan geçmesini önlemek için iç etekler kullanılmaktadır. Yürüme esnasında kumaşın elektriklenmesini engelleyen iç eteklik de bu amaç için kullanışlıdır. Ancak kumaşa bir etkisi yoksa herhangi bir fayda sağlamaz. Bu kumaşlardan en iyi şekilde yararlanmak için bu kumaşlar için özel olarak üretilmiş saten ve ipek gibi ince kumaşlardan yapılmış jüponları kullanabilirsiniz.

 

Giyim Alanları

Tüm bu kadın iç çamaşırları belirli şekil oluşturmak için tasarlanmıştır. Bazılarını, özellikle kalabalık ortamlarda giymek zor olurdu. Modern çağda, kadın jüpon modelleri genellikle bir kadın kalabalık bir odada yavaşça hareket etmeyi göze alabildiğinde giyilmekte. Ve dikkatleri kendine çekmek istediğinde sadece resmi kıyafetlerle giyilmektedir. Birçok popüler moda tasarımcısı çalışarak gelinler, sosyeteye yeni katılanlar balolar ve opera açılışları gibi büyük sosyal etkinlikler için bol etekler yarattı.

 

Jüpon Modelleri Tarihi

Kadın modası en az 1500'lerden beri bu ürün modellerini içeriyor. Her sınıftan kadın özellikle kadın külotlarının hala nadir olduğu dönemlerde eteklerini şişirmek mahremiyetlerini artırmak için giyilirdi. Tipik olarak sert bir malzemeden yapılırdı. Böylece eteklerin üzerine destek olurdu veya yumuşak kumaşlardan yapılmış çok katmanlı jüponlar giyilmektelerdi. Sağlam, sert malzemelerin kullanılması, kadınların birden fazla kat kadın jüpon modelleri giymelerine gerek olmadığı anlamına geliyordu.

 

Birden fazla modelin geniş hacmi, kesinlikle üst eteklere daha fazla hacim verirdi. Ancak kuşkusuz özellikle yaz aylarında çok sıcak yapabiliyordu. Yirminci yüzyılda jüpon çeşitleri modaya girdi ve modası geçti. Yüzyılın başında, ince bir vücudu vurgulayan uzun dar bir etekle ince çizgileri modaydı. Ancak 1940'larda ve 1950'lerde tül gibi diğer sert kumaşlardan yapılmış farbalalı bir jüpon şeklinde geri dönmüştür. Sert kumaşlar genellikle çok cızırtılıydı. Kaşınmayı azaltmak için genellikle altına bir slip giyilmekteydi.

 

Adı İngilizce olan iç etekler 18. yüzyıldan beri üretilmektedir. İlk üretildiği günden beri kadınlar tarafından iç giyim ve konfeksiyon olarak kullanılan bu aksesuar, kombinezon olarak da bilinmektedir. Genellikle saten veya ipek kumaştan yapılan ve dizlere veya uyluklara kadar örten slipten daha kısa bir yapıya sahiptir. Düğün, nişan gibi özel günlerde kullanılabilecek olan jüpon modeli günlük olarak da giyilebilmekte.

 


Whatsapp İletişim
Loading