Doğum Sonrası Korseler

Doğum sonrası korseler konusunda hamile ve lohusalık dönemi, kadınların fiziksel olarak vücutlarında çokça değişiklik yaşadığı dönemdir. Bu sebepten hamilelik durumunun bitişi sonrası lohusa dönemi, neredeyse sürecin tekrardan başlamasına neden olur. Doğumdan sonra kullanılacak olan doğum sonrası korse kullanılması için, ilk olarak doktorunuzdan bu işlem için onay alınmalı.

 

Bayanların bu dönemlerde eski fit ve sıkı hallerine kavuşmaları konusunda doğum sonrası korseler büyük yardımcınız olacaktır. Bazı doktorlar sargının, kasları cildi birbirine yaklaştırarak gevşek karın kaslarının önceki şekline dönmesine yardımcı olabileceğini düşünüyor, bu da kotların biraz daha erken iliklenmesine yardımcı olabilir, ancak soru ne kadar erken. Doktorlar, "Bağlayıcı, kasları taklit etmeye yardımcı oluyor" dedi. Kasın dokuzuncu ay öncesi hamilelik pozisyonunda kalmasına yardımcı oluyor.

 

Doğum Sonrası Korseler

Doğum Sonrası Korse Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu süre zarfında satın alınacak korseler vücudunuzu fazla sıkmayacak özellikte olmalı ve pamuklu yapıda olmasına dikkat edilmelidir. Bir diğer husus ise doğum sonrası korse alırken bedeninizin doğru seçilmesi gerekmektedir. Doğum yapan kadınların seçeceği korse sadece fazla kiloları kapatma amacı ile kullanılmalıdır. Hamile Lohusa döneminde alacağınız hamile korseler kaliteli olmalıdır bu konuda ürünlerimize güvenebilirsiniz.

 

Doğum sonrası sarkmalar ile çatlaklar oluşan karın bölgenizin hızlıca toparlanmasına yardımcı olacaktır. Doğumdan sonra spor her zaman etki etmeyebilir. Dolasıyla doğum sonrası korse modelleri yardımcınız olacaktır. Doğum sonrası sosyal faaliyetlerinizde korseler kurtarıcınız olacaktır, böylelikle sık ve fit görünebileceksiniz ve korselerimiz kıyafetinizin altında belli olmayacaktır.

 

Doğum Sonrası Korselerin Faydaları

Doktorlar hastalarına doğumdan sonra daha rahat hissetmelerine yardımcı olmak için korseler önermektedir. Çünkü hamilelik ağrılarının bir kısmı bel karın bölgesinde oyalanabilir. Giysiler vücudun alt bölgelerine destek sağlayarak aktif olmayı kolaylaştırabilmekte. New York Üniversitesi'nde yüksek riskli kadın doğum uzmanları eğilip bebeği alt değiştirme masasından alıyorsanız faydalı olur diyor.

 

Doğum sonrası korseler takmanın en önemli faydalarından bazıları şunlardır:

  • Doğumdan iyileşmeyi teşvik etmek
  • Kan akışını teşvik etmek
  • Duruş ve hareketliliğin iyileştirilmesi
  • Sırt ağrısını azaltmak
  • Pelvik tabanınızı stabilize etmek
  • İyileşmeye yardımcı olmak veya egzersizleri daha rahat hale getirmek için karın kaslarınıza kritik destek sağlamak
  • Şişme ile sıvı tutulmasını azaltmak

 

Doktorunuzdan onay almanızın sebebi ise doğum türünün sezaryen yada normal doğum oluşuna göre değişkenlik gösterebilmekte. Eğer normal şekilde doğum yapıldıysa kaliteli yapısıyla dikkat çeken doğum sonrası korse hemen kullanabilirsiniz. Eğer doğum şekliniz sezeryan olduysa ameliyat tahriplerinizin iyileşmesini bekelemelisiniz. Süreç 3,5 - 7 hafta gibi bir süre zarfını bulabilir.

 

Doğum Sonrası Korseler ve Kullanımı

Doğum yaptıktan sonra, özellikle ilk çocuğu olan kadınlarda sıkça sorulan bir sorudur. Hamilelik öncesi en sevdiğim kot pantolonum tekrar ne zaman sığacak? Zayıflamanın birçok yolu karşısında diyet planları, egzersiz programları, meyve suyu oruçları yapılmaktadır. Jessica Alba, hamilelik sonrası formda vücudunun ardındaki sırrı ortaya çıkardığında birçok kişinin hayranlığını kazandı. Evet sır kullanılan doğum sonrası korseler den başka bişey değildir. Öncelikle az önce başardığınız şeyi düşünün. Vücudunuz harika. Doğum yaptıktan sonra vücudunuzun eskisinden farklı olmasının normal sağlıklı olduğunu unutmayın.

 

Bebeğinizi büyütmeniz 9 ayınızı aldı, bu nedenle “normale” dönmek en az o kadar uzun sürer. Bu ne anlama geliyorsa. Eğer emziriyorsanız, küçük bebeğiniz sütünüzün inanılmaz faydalarını elde ettiği süre boyunca ekstra kaloriye ve hidrasyona ihtiyaç duymaya devam edebilir. Karnınız için ekstra desteğe ihtiyacınız olduğunu fark ederseniz, yardımcı olacak popüler bir seçenek doğum sonrası kuşaktır. Ayrıca ilginizi çekebilecek göbek toparlayıcı korseler adlı sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 

Siyah Emay 2009 Yüksek Bel Double Slip Korse
Ücretsiz Kargo
555,50 TL

Sepette 416,6250 TL

Ten Emay 2009 Yüksek Bel Double Slip Korse
Ücretsiz Kargo
555,50 TL

Sepette 416,6250 TL

Ten 2019 Double Yüksek Bel Çıtçıtlı  Slip Korse
Ücretsiz Kargo
619,50 TL

Sepette 464,6250 TL

Beyaz Emay 2028 Dantelli Yüksek Bel Slip Korse
Ücretsiz Kargo
505,00 TL

Sepette 202,0000 TL

Ten Emay 2079 Yüksek Bel Desenli Double Slip Korse
Ücretsiz Kargo
555,50 TL

Sepette 416,6250 TL

Beyaz Emay 2821 Balenli Double Boy Slip Lazer Korse
Ücretsiz Kargo
2.768,50 TL

Sepette 2076,3750 TL

Ten Emay 2931 Karın Balen Destekli Slip Lazer Korse
Ücretsiz Kargo
1.596,00 TL

Sepette 1197,0000 TL

Beyaz Emay 2842 Lazer Dantelli Slip Korse
Ücretsiz Kargo
1.534,50 TL

Sepette 1150,8750 TL

Siyah Emay 2090 Önü Dantelli Yüksek Bel Slip Korse
Ücretsiz Kargo
702,00 TL

Sepette 526,5000 TL

Ten Emay 2090 Önü Dantelli Yüksek Bel Slip Korse
Ücretsiz Kargo
702,00 TL

Sepette 526,5000 TL


KORSE KATEGORİLERİMİZ


Bel Korse Bel Korse
Atlet Korse Atlet Korse
Bel Korse Bel Korse
Body Korse Body Korse
Boxer & Paçalı Korse Boxer & Paçalı Korse
Büstiyer Korse Büstiyer Korse
Deri Korse Deri Korse
Elbise Korse Elbise Korse
Külot & Slip Korse Külot & Slip Korse
Pop Up Korse Pop Up Korse
Sütyen Korse Sütyen Korse
Tayt Korse Tayt Korse
Kadın İç Giyim Kadın İç Giyim

Whatsapp İletişim
Loading