Balenli Sütyen
Balensiz Sütyen
Dantelli Sütyen
Destekli Sütyen
Emzirme Sütyen
Hamile Sütyen
Lazer Kesim Sütyen
Pedli Sütyen
Sporcu Sütyen
Toparlayıcı Sütyen
Korse Sütyen
Kadın İç Giyim

263 Ürün Mevcut

Sütyen Modelleri ve Fiyatları

Hayatınızın çoğunda sütyen modelleri kullandıysanız, tüm işaretlere uyan sütyen modeli bulmanın neredeyse imkansız olduğunu bilirsiniz. Maliyet, konfor ve genel uyumu karşılaştırırken, sütyen satın almanın çok zor olduğu ortaya çıkıyor . Ve çoğu kadının hayatları boyunca yanlış bedenleri giydiğini bilmek de yardımcı olmuyor.

Sütyenler bize birçok farklı şekilde yardımcı olur ve doğru şekilde uymazlarsa bize gerçekten zarar verebilirler. Bir düşünün: Sütyeninizin görevi göğüslerinizi desteklemektir. Bu işi yapamıyorsa, vücudunuzun kaslarının gevşekliği alması gerekir; bu da sırt ağrısı, sarkık göğüsler ve/veya boyun tutulması gibi sorunlar yaşayabileceğiniz anlamına gelir.

Yanlış Sütyen Bedeni Giydiğinizin 6 İşareti

Belki de bu sütyen modelleri olayını çözdüğünü düşünüyorsun. Durum buysa, sütyen boyutuna dair herhangi belirtiniz olup olmadığını görmek için bu kullanışlı kontrol listesini gözden geçirin. Yine de hatalı sütyen boyutunu giymek senin hatan değil. Bu sektörün. Sütyen ürünleri bulmanıza yardımcı olması için kaç kez gelişigüzel deneme oturumlarına ve kalifiye olmayan satış ortaklarına güvendiniz? Cevabınız bir kereden fazla ise, o zaman genellikle ya size doğru gelmeyen, ya doğru görünmeyen ya da her ikisi birden olan sütyen giydiğinizi bilirsiniz.

 1. Gün boyunca sütyeninizi sürekli olarak ayarlıyorsunuz
 2. Sütyen askıları omuzlarınızı kazıyor
 3. Çok fazla sallantı var
 4. Kaburgalarınız ve/veya sırtınızın orta kısmı ağrıyor
 5. Grup sırtını sıkıyor
 6. Vücudunu özgürce hareket ettiremiyorsun

Sütyen Modelleri ve Fiyatları

Doğru Sütyen Seçimi

Baş ağrısı ve boyun ağrısı gibi diğer sorunların yanı sıra bu sorunların tümü, uygun olmayan sütyenler nedeniyle olabilir. Bu yüzden sütyen bedeninizi kendiniz ölçmeyi öğrenmeniz çok önemli.

Sütyenler sadece sizi nasıl göründükleriyle değil, aynı zamanda size nasıl hissettirdikleriyle de ilgilidir. Kötü sütyen modellerinden kaynaklanabilecek acının yanı sıra, uygun olmayan giysiler genel olarak benlik saygınızı da düşürebilir. Bu sütyen modelleri ölçüm ipuçlarıyla sizi destekleyen sütyen modelleri ile kendinizi en iyi şekilde hissedin.

Sütyeninizin Doğru Beden Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Sütyen veya iç çamaşırı satın alırken doğru sütyen bedeninizi öğrenmek ilk adım olmalıdır. Ne yazık ki, kadınların yaklaşık yüzde 80'i doğru sütyen modeli boyutları nı bilmiyor. Çoğu durumda, doğru şekilde nasıl ölçeceklerini bilmiyorlar. Bu nedenle, sütyen bedeniniz her zaman biraz küçük görünüyorsa, balen çok büyük veya kayışlar çok sıkıysa "kadınlara" hak ettikleri rahatlık ve desteği sağlamaya yardımcı olmak için aşağıyı okuyun. Unutmayın, tıpkı vücut ağırlığınız gibi göğüs ölçünüz de dalgalanır, bu yüzden bir süredir ölçülmediyseniz, şimdi tam zamanı.

Rakamların yalan söylemediğini ve doğru geliyorsa kesinlikle doğru olduğunu unutmayın. Ancak, doğru sütyen ürünü bedeninize sahip olup olmadığınızdan hala emin değilseniz, onu çivileyip takmadığınızı veya mezurayı tekrar gözden geçirmeniz gerekip gerekmediğini nasıl anlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Sütyeninizin Doğru Şekilde Olmasını Sağlamak İçin 5 Püf Noktası

 1. Belinizden öne doğru bükün, ardından sütyeninizi giyin ve asın. Göğüslerinizin fincanlara uyup uymadığını anlayabilirsiniz.
 2. Parmağınızı bandın altına kaydırın. Birden fazla parmağınızı sığdırabiliyorsanız, sütyeniniz çok boldur. Bandı ayarlayın; ön ve arka düz olmalıdır.
 3. Sütyenle birlikte dar gömlek giyin. Göğüsleriniz şişiyorsa veya bardaklarınız büzülüyorsa, matematiğinizi kontrol etmek isteyebilirsiniz.
 4. Aynada kendinizi kontrol edin - yandan. Sütyeniniz yeterince destekleyici değilse göğüsleriniz olması gereken yere düşmeyecektir. Omuzlarınız ve dirsekleriniz arasında ortada oturmasını istiyorsunuz.
 5. Sütyeniniz en dıştaki kancaya takıldığında tam oturmalıdır. Sütyen zamanla gevşeyecek, böylece daha uzun süre daha iyi oturmasını sağlamak için birkaç kancanız daha olacak.

Sütyen Boyutunu Doğru Olarak Nasıl Ölçersiniz?

İster çevrimiçi ister mağazada iç çamaşırı alışverişi yapıyor olun, sütyenlerinizi güvenle satın alabilmeniz için sütyen bedeninizi doğru şekilde ölçmenin zamanı geldi . Neyse ki, sütyen bedeninizi ölçmek sadece birkaç dakika sürer ve yanınızda mezura olduğu sürece herkes bunu yapabilir! Göğüs ölçünüzü sütyen açık veya kapalıyken ölçebilirsiniz. Giydiğiniz sütyen modellerinin fazladan dolgusu olmadığından emin olun. Mezuraya (veya bir ipe ve cetvele) ve belki de süreçte size yardımcı olabilecek güvenilir arkadaşa veya sırdaşına ihtiyacınız olacak.

 1. Bant ölçünüzü bulmak için, mezurayı doğrudan göğüslerinizin altına yerleştirin ve göğüs kafenizin çevresini ölçün. Doğru ölçüm elde etmek için yeterince sıkı olduğundan emin olun, ancak kendinizi boğmak istemezsiniz. Bu ölçümün göğsünüzün etrafındaki elastik bantla ilişkili olduğunu unutmayın, bu nedenle esneme için biraz yer var ama fazla değil! Aldığınız sayı kesir içeriyorsa, kesri atabilirsiniz: Yani 32,5, 32 olur.
 2. Bu sayıyı alın ve ona beş ekleyin. Numaranız tek sayıysa, yuvarlayın. Örneğin, 32'ye beş eklerseniz 37 elde edersiniz, yani büyük olasılıkla 38 olursunuz. Artık doğru bant boyutunuzu biliyorsunuz.
 3. Daha sonra göğüs hattınızın etrafını ölçün (göğsünüzün en büyük olduğu nokta). Bu daha gevşek ölçümdür. Mezuranın hiç baskı uygulamadan göğsünüzün etrafına gevşek bir şekilde oturmasını istiyorsunuz. Bu senin göğüs ölçün; Diyelim ki 41 (gösteri amaçlı).
 4. Ardından, göğüs ölçüsünden bant ölçüsünü çıkarın. Örneğin 41 ile 38 arasındaki fark üçtür (41-38=3). Bu sayı fincan boyutunu belirler. Genellikle, her inçte fincan boyutu bir harf artar.

Yukarıdaki tabloya göre, 41 büst boyutu ve 38 bant boyutu 38C sütyen modeli boyutunu oluşturacaktır. İşte bu kadar kolay. Artık bedeninizi bildiğinize göre, tek yapmanız gereken hangi rengi, materyali veya stili istediğinizdir ve bu zor kısımdır.


Whatsapp İletişim