Sütyen Ölçüsü Hesaplama

Sütyen ölçüsü hesaplama konusunda kafanıza takılanları bu yazımızda ele alıyoruz. Her kadının rüyası, güzelliğine katkıda bulunan, uygun duruşu korumasına yardımcı olan rahat sütyenler giymektir. Sütyen ölçüleri hesaplama konusunda aşağıdaki içerik, sütyen bedeninizi öğrenmek için kendinizi nasıl ölçeceğinizi açıklar. Öncelikle ölçüm yaparken çıplak bir göğüs ile düz, rahat şekilde durun. Dünyadaki kadınların yüzde 70-90'ının yanlış boyutta sütyenler giydiği ve bunun sonucunda omuz ağrısı, boyun ağrısı, vücutta kırmızı lekeler, zayıf vücut şekli ile çok daha fazlası ile sonuçlandığı tahmin edilmektedir.

Göğüsler esnek kas ile dokulardan oluşur. Uzun süre yanlış sütyenler giyilirse göğüsler sarkmaya başlar şekilsizleşir. Bu nedenle sütyen boyutunu doğru hesaplamak ve tam oturan sütyenler giymek çok önemlidir. Ne yazık ki sütyen üreticilerinin veri toplama yöntemi ülkeden ülkeye değişiklik göstermekte ve standart bulunmamaktadır. Örneğin, iki farklı ülkeden 36A sütyenler, değişen standartlar nedeniyle aynı boyutta olmayabilir. Kadın da yanlış sütyen bedeni ölçüsü hesaplama hatası yaparak yanlış seçim yapar. Satın almadan önce sütyen ölçüsü hesaplama yapma veya sütyenler denemeniz önerilir. Sütyen boyutu iki ölçüm bandına veya büst boyutuna bağlıdır.

 

Sütyen Ölçüsünü Doğru Hesaplamak Neden Önemli

Araştırmalar, kadınların %85'inin yanlış beden sütyenler giydiğini göstermiştir. Bunun sebeplerinden biri de sütyen bedeni hesaplama konusunda yapılan hatalardır. En yaygın olarak yapılan hata, her seferinde değişen bedeninizi kontrol etmemek. Çoğu kadın, göğüslerinin zamanla boyutunun değişebileceğini bilmez. Bu yüzden günlük rahatsızlıklarının nedeninin bu olduğunu fark etmeden aynı bedeni almaya devam ederler. Mükemmeli bulmanın nasıl tatmin edici his olduğunu hepimiz biliyoruz. Rahat sütyenler sadece güzel görünmemizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda sağlığınızıda etkiler. Bu yüzden gardırobunuzdaki tüm bu uyumsuz sütyenleri belirleyin ve atın çünkü emay'da size tam olarak uyan sütyenleri bulmak gerçekten çok basit.

 

3 Adımda Sütyen Ölçüsü Hesaplama

Sütyen bedeninizi ölçmek için sadece bir ölçüm bandı alıp, bant boyutunu işaretlemekten çok daha fazlası gerekir. Sonraki üç adımda, bant ölçünüzü, ardından göğüs ölçünüzü ardından da son olarak da kup ölçünüzü ölçeceğiz. Bu sayede doğru sütyen ölçüsü hesaplama işlemi yapacağız.

 

Kemeriniz, büstünüz, kupanız için doğru ve en güncel ölçüleri belirlemek, sütyenlerinizi nereden alırsanız alın, doğru size uyan sütyenleri bulmanızı çok daha kolay hale getirecektir. Ayrıca, bu ölçümlerle çekmecenizde fazlalık olarak bulunan giymediğiniz sütyenleri ne yapmanız konusunda fikirleriniz netleşecek.

 

1 Bant Boyutunuzu Bulun

Bant boyutunu ölçmeden önce hafif astarlı veya dolgusuz sütyenler giydiğinizden emin olun. Bir mezura çıkarın yere paralel olacak şekilde sırtınıza sıkıca sarın ardından doğrudan göğsünüzün altından ölçün. En yakın çift sayıya yuvarlayın sonra bant boyutunuzu not edin.

Sütyen Ölçüsü Hesaplama

2 Göğüs Ölçüsü Belirleme

Mezurayı sırtınızın etrafında bant seviyesinde tutun, göğsünüzün en dolu kısmını ölçün. Mezurayı size karşı sıkıca yere paralel tuttuğunuzdan emin olun. Bandı en rahat konumuna getirmek için birkaç derin nefes alın. Çıkan küsüratlı rakamları yuvarlayın. Çıkan sonuç senin göğüs ölçün olacaktır.

Sütyen Bedeni Hesaplama

3 Fincan Kup Boyutunuzu Belirleyin

Fincan boyutunu belirlemek, işlerin zorlaştığı yerdir çünkü fincan boyutları üreticiye bağlı olarak değişebilir. Kap ölçünüzü hesaplamanın en yaygın yolu, göğüs ölçünüzden bant ölçünüzü çıkarmak ve aradaki farkı kullanarak sütyen ölçüsü tablosuna göre kap ölçünüzü bulmaktır.

 

Sütyen Seçiminizin Doğru Olup Olmadığını Anlamak

Sütyen ölçüsü hesaplama konusunda doğru hareket ettiğinizi anlamak için, sütyen bedeni ölçüsü hesaplayıcısı ve çizelgesi tarafından size verilen sütyen bedeninin test edilmesi gerekmektedir. Farklı markalardan kendi bedeninize uygun ölçüsü doğru sütyenleri deneyin. Her birinde aynı konfor ve desteği alıp almadığınızı görün. Sütyen bedeni nasıl hesaplanır konusunda merak ettiklerinizi yukarıda bulabilirsiniz.

 

Sütyenlerde Doğru Uyumu Anlamak

  • Kayışlar omuzlarınızda kalır içeri girmez.
  • Bandın altında yalnızca bir parmağınızı kaydırmak için yeterli alan olmalıdır.
  • Bardaklar göğüslerinizi düzgün bir şekilde taşma veya boşluk bırakmadan kaplar.
  • Balen göğüslerinizin altına rahatça oturur.

 

Sütyenlerde Yanlış Uyumu Anlamak

  • Askılar omuzlarınıza batarak ağrılı izler bırakır veya özellikle en sıkı şekilde ayarlanmışsa kayar.
  • Bant, özellikle en gevşek kancada sıkışıyorsa veya yukarı çıkıyorsa veya en sıkı kancada kayıyorsa.
  • Göğüsleriniz bardaklardan taşıyor veya bardaklarda boşluklar varsa.
  • Balen göğüslerinizin üzerine oturursa. Bu durum sadece rahatsız edici olmakla kalmaz, aynı zamanda bir balenlinin tüm amacını da ortadan kaldırır.

Ayrıca balen ne demek merak ediyorsanız Balenli Sütyen Nedir? Ne Demek? Ne İşe Yarar? yazımızı okuyabilirsiniz.

Whatsapp İletişim
Loading