Push Up Sütyen Nedir?

Push up sütyen nedir konusunda iyi oturan bir push up sütyen, bir kadının en iyi arkadaşıdır. Göğüslerinize destek sağlar ve ayrıca güveninizi artırmanıza yardımcı olabilmektedir. Günümüzde kadınlar doğru sütyen giymenin öneminin farkındalar ve ihtiyaçlarına göre seçebilecekleri çok sayıda seçeneğe sahipler. Son yıllarda popüler hale gelen sütyenlerden biri de push uplardır. Peki nedir bunlar öğrenmek için okumaya devam edin. Göğüslere doğal bir görünüm kazandıran ve aynı zamanda daha dolgun görünmesini sağlayan sütyenlerdir.

Push Up Sütyen

Push up sütyen, göğüsleri yukarı kaldırmak ve dekoltenizi geliştirmek için tasarlanmıştır. Sıkıca oturan teller ve rahat dolgu ile push-up sütyenler, göğsü yukarı ve göğsün ortasına doğru kaldırır. Fincanlardaki küçük yastıklar sayesinde göğüsleriniz daha dolgun görünecektir. Push up sütyenler, örneğin seksi bir yazlık elbise gibi, derin dekoltenin düşük yakaların altında görünmesini sağlayan yarım veya yarım bardaktır.

 

Push up sütyen, kadınlığınızı vurgular ve duygusallığınızı artırır. Bir tişörtle bile güzel bir göğüs dekoltesi elde etmenize yardımcı olduğu için her kadının gardırobunun vazgeçilmez bir iç çamaşırı parçası! Bazı kadınlar doğallığı tercih ederken, bazı kadınlar D kuplu olsa bile push up sütyensiz gidemezler. Bu sütyenler, kaplarında köpük veya jel dolgu bulunan yarı veya yarım kap sütyenlerdir. Bu dolgu, daha fazla bölünme görünümü oluşturmak ve göğüsleri yukarı ve göğsün merkezine doğru kaldırmak için stratejik olarak yerleştirilmiştir. Çoğu durumda, bu ürünler ekstra bir kaldırma için balen özelliğine sahiptir. Push up sütyen ile her durum için daha seksi bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

Push Up Sütyen

Genellikle köpük veya silikon jel ve balen ile yapılan ekstra dolgu ile gelir. Dolgu göğüslerinize daha fazla hacim sağlarken, balen onları kaldırmaya yardımcı olur. Birlikte göğüslerinizi yukarı doğru çekerler ve yakınlaştırırlar, böylece dekoltenizi güçlendirirler. Genellikle hem balenli hem de dolguludur, ancak ikisinden sadece biriyle bazılarını bulabilirsiniz. Push up sütyenler bazıları tarafından rahatsız edici ve hatta gereksiz olarak görülebilir. Ama iç giyim koleksiyonunuzda bunlardan birkaçına sahip olmak gardırobunuzu canlandırmaktadır.

 

Push up sütyenler birçok farklı stil, renk ve desende bulunabilir. Hafif günlük push up sütyenlerden ekstra dolgulu göz alıcı gece kıyafetlerine kadar her durum için uygun bir şey var. Push up sütyenlerin kuplara dikilmiş bir astarı vardır. Bu astar, göğse daha dolgun bir görünüm vermek için genellikle dolguludur. Bazı push uplarda, bu astar çıkarılabilir, böylece kullanıcı ne kadar dolgu istediğini seçebilir. Dolgusuz bir push up göğüsleri hafifçe yukarı kaldırırken, maksimum dolgulu bir push up kup boyutunu neredeyse iki katına çıkaracaktır.

Push Up Sütyen Nedir? Push Up Sütyen Ne Demek?

 

Push Up Sütyen Ne Demek?

Push up sütyen ne demek konusunda etkileri saymakla bitmez. Ayrıca push up sütyen modelleri göğüsleri ortada birbirine yaklaştırarak şekillendirir ve kaldırır. Bardaklar, göğüste derin bir bölünme ve yuvarlak bir şekil oluşturacak şekilde şekillendirilmiştir. Omuz askıları genellikle dantel veya fiyonklarla süslenir ve omuzlarınıza rahatça oturması için ayarlanabilmekte.

 

Boyut Artırma

Push up sütyenlerin birincil amacı, göğüslerin boyutunu arttırmaktır. A veya B kuplu bayanlar için idealdir. Doğru tipte bir sütyen sizi bir veya iki büyük beden alabilmekte.

 

Görünümü İyileştirir

Göğüs boyutunu artırmaya yardımcı olsa da, sadece küçük göğüslü kadınlar için değildir. Büyük göğüslü kadınlar da göğüslerine boğucu şekil vermek için onları giyebilmektedir.

 

Uygun Destek Sağlar

Büyük göğüslü kadınlar için bu sütyenler rahat kalmalarını sağlarken ekstra destek sağlar.

 

Her Türlü Kıyafete Uygun

Resmi veya gündelik olsun, her türlü kıyafetle iyi gider. Elbiseden tişörte kadar her şey için mükemmeldir.

 

Güveni Artırır

Push up sütyenler nasıl göründüğümüz ve ne giydiğimiz, iç giyimimiz için de geçerli olan güvenimizi artırır. İyi oturan bir sütyen, her durumda güveninize katkıda bulunmaktadır.

 

Push Up Sütyen Çeşitleri

Artık bu ürünlerin sütyenlerin ne anlama geldiğini ve ne işe yaradığını bildiğinize göre, piyasadaki farklı push up sütyen türlerini öğrenelim. Bu sütyenler, dolgunun kalınlığına göre kategorilere ayrılmakta.

Seviye 1: Tam veya yarı dolgun göğüsleri olan kadınlar için mükemmel, hafif bir sütyendir. Dolgu, tabanın üçte birini kaplar. Göğsü nazikçe dikleştirir ve göğüsleri gerçekçi görünmeden öne çıkarır.

Seviye 2: Orta büyüklükte göğüslü (B veya C cup) kadınlar için ideal olan dolgu, meme ucunun alt ucuna kadar fincanın yarısını kaplar. 2. seviye sütyenler, göğüsleri bir kup boyutunda büyüterek orta derecede bir kaldırma sağlar.

Seviye 3: Sütyenler küçük göğüslü kadınlar için idealdir. Halk arasında patlayıcı sütyenler olarak bilinen dolgu, bardakların dörtte üçünü kaplar ve bardağı iki boyut büyütür. Bu sütyenler göğüslere çok yönlü bir görünüm verir ve aynı zamanda dekolteyi artırır.

 

Push Up Sütyen Stilleri

Bu ürünler söz konusu olduğunda stil sıkıntısı yoktur. Pamukludan alaşımlı işaretlere kadar her türlü durum ve kıyafet için farklı tipte bulabilirsiniz. Push up sütyenler dekolte bir üst veya elbise için harika olsa da, dikişsiz bir görünüm için uygundur. Ayrıca askısız sütyenler, kablosuz push uplar ve süslü arka sütyenler de vardır. Pamuk, naylon, poliamid, dantel ve ağ gibi farklı malzemelerde de mevcutturlar.

 

Kimler Push Up Giyebilir?

Küçük göğüslü kadınlardan büyük göğüslü kadınlara kadar herkes giyebilmekte. Tek yapmanız gereken ideal bedeninizi seçmek. Büyük göğüslü kadınlar, göğüslerini hacimli göstermeden desteklemek için tercihen tip 1 dolgulu sütyenler tercih etmelidir. Bununla birlikte, emziren anneler tamamen bu sütyenleri giymekten kaçınmalıdır. Balenli push up sütyenler kan akışını kısıtlayabilir ve pıhtılara neden olabilmekte.

 

Giymek Güvenli midir?

Evet, giymek tamamen güvenlidir. Bununla birlikte, push up sütyenlerin 10 ila 12 saatten fazla giyilmesi önerilmemektedir. Göğüsleri doğal şekline döndürmek için 10 saat sonra bunları çıkarmak ve normal bir sütyen giymek önemlidir. Push up sütyenlerin sizin için doğru seçim olmasının birçok nedeni vardır. Bu stilin temel amacı, artan göğüs dekoltesi yanılsaması yaratmaktır ve bu nedenle, push-up sütyenler, düşük kesim üstlerin veya dalgalı yakalı elbiselerin altına giymek için mükemmeldir. Bölünmeyi güçlendirmeye ek olarak, birçok push up sütyen, zamanla sarkmaya başlayan göğüsleri kaldırmaya yardımcı olan ve göğse ek destek ve yapı sağlayan balenlere sahiptir.

 

Push Up Sütyen İle Normal Sütyen Arasındaki Fark Nedir?

Normal bir sütyen dolgu içermezken, push up farklı seviyelerde dolguya sahiptir. Normal sütyen göğüslerin doğal şeklini alırken, push up göğüslerin şeklini ve boyutunu artırır. Push up sütyenler, hacimde artış sağlar. Daha büyük ve dolgun görünmelerini sağladıkları için daha küçük göğüs boyutları için de idealdir. Biraz daha ekstrem bir şey arıyorsanız, neden çok daha büyük bir göğüs boyutu görünümü veren bir maksimize edici sütyen denemiyorsunuz?

 

Nasıl Doğru Giyilir?

Herhangi bir sütyen giydiğiniz gibi bir push üp sütyen modelleri giyin. Ancak, tam olarak oturduğundan emin olmak için bazı manuel ayarlamalar yapmanız gerekir. Kayışların çok sıkı olmadığından emin olun. Ayrıca göğüslerin bardaklardan dışarı taşmamasına veya dökülmemesine dikkat edin. İlginizi çekiyorsa, koleksiyonumuza bir göz atın ve kendinize bir tane alın. Bununla birlikte, push up sütyenler çok popüler olsa da, her zaman herkes için en uygun sütyen türü değildir. Aktif bir yaşam tarzınız varsa veya balen takmaya alışkın değilseniz, bu tür sütyenlerin rahatsız edici olması ve çok pratik olmaması muhtemeldir. Bu sütyenler ayrıca diğer stillerden daha fazla dolguya sahip olma eğilimindedir. Bu nedenle daha şık ve daha hafif bir şey tercih ederseniz, o zaman çok dolgulu bir push-up sütyen istemezsiniz. Ergenlik çağındaki veya yirmili yaşlarındaki kadınların çoğu, bir push up sütyenine ihtiyaç duymaz.

 


Whatsapp İletişim
Loading