Doğru Sütyen Seçimi ve Göğüs Tipleri

Kadınlar bedenine ve vücut şekline uygun bir sütyen bulmanın ne kadar zor olduğunu iyi biliyor. Doğru sütyen seçimi konusunda ister küçük ister dolgun göğüsleriniz olsun, her beden ve şeklin mükemmel uyumu bulmada zorlukları vardır. Bu yüzden, Emay vücut tipinize bağlı olarak bir sütyende nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair kısa bir rehber hazırladı.

 

Küçük Göğüs Tipi

Bir kadına küçük bir sütyen uydurmak, en zor sütyen uyum zorluklarından biridir. Küçük bir göğse sahip olmak, genellikle daha az belirgin bir dekolteye sahip olduğunuz anlamına gelir. Ve göğüs arasında oldukça fazla boşluk olabilmekte. Bu da tam olarak oturması için bir sütyen bulmayı zorlaştırır. Muhtemelen en yaygın sorun sütyenin üst kenarındaki boşluktur, özellikle de meme dokusunun çoğu fincanın altındaysa. Bundan dolayı daha belirgin bir şekil vermek için hafif dolgulu sütyenler tavsiye ediyoruz.

 

Ortalama Göğüs

Doğru Sütyen Seçimi ve Göğüs Tipleri

Ortalama göğüs tipine uygun bir fincan büyüklüğü D ve E'dir. Bu nedenle ortalama bir büstü tanımlamak zordur. Ancak genellikle yuvarlak bir şekle sahiptir. Neyse ki, ortalama büstler, çoğu sütyen tipine uygundur. Emay'ın geniş bir sütyen yelpazesi vardır. Yüzlerce modelimiz arasından dilediğinizi hemen güvenle sipariş verebilirsiniz.

 

Tam Göğüs

Tam bir büst, göğsün oldukça yukarısına oturan ve alt kısmı dolu olan bir büstüdür. Buradaki yaygın sorunlar arasında 'sütyen içerisinden taşma', sütyenin orta ön kısmının sternuma oturmaması ve koltuk altındaki telin içeri girmesi sayılabilmekte. Bu tip göğüslere en uygun sütyenler, ekstra destek için balenli olanlardır. Tam kuplu sütyenler özellikle bu göğüs tipine çok yakıştığı belirtiliyor.

 

Büyük Göğüs Tipleri

Büyük göğüs tiplerinin ortak özellikleri bir bayanın daha büyük bir çerçeveye, daha kısa bele ve dar omuzlara sahip olacağıdır. Dar omuzlar, kayışların omuzlardan kayması sorununu ortaya çıkarır. Ve alt bant, daha kısa beller için rahatsız edici olabilmekte. Yine, 'sütyen içerisinden taşma' ve sütyenin ön ortasının sternuma yaslanmaması yaygın sorunlardır. Emay sütyenler bu göğüs tipleride düşünülerek tasarlanmıştır ve konfor için kavisli alt bant ve bu vücut tipi için daha fazla destek ve dar/eğimli omuzlardan kaymayı önlemeye yardımcı olmak için merkezi olarak yerleştirilmiş kayışlar gibi özel özellikler içerir. Son olarak doğru sütyen seçimi için Emay'ın canlı destek bölümünden yardım isteyelebilirsiniz.

 


Whatsapp İletişim
Loading