Vücut Şekillendirme İpuçları

Korseler, göğüs, bel ve kalça bölgenize doğru sıkılaştırmayı sağlamak için tasarlanmıştır. Vücut şekillendirme denildiğinde ilk akla gelen ürün korselerdir. Görünümünüzü büyük ölçüde geliştirebilmekte. Çoğu kadın, dış giyimin altında düzgün bir şekilde gizlenmiş, iç giyim olarak şekillendirici korseler kullanılmakta. Ana kıyafetiniz olarak kesinlikle şekillendiricileri tercih edebilir ve bunu yaparken harika görünebilirsin. Unutmayın, şekillendiriciler size farklı bir vücut şekli vermez. Sadece doğal kıvrımlarınızı düzelterek size güzel ve temiz bir siluet verir. Deneyebileceğiniz çeşitli şekillendirici stil seçeneklerine bir göz atalım.

Vücut Şekillendirme İpuçları

Vücut Şekillendirme

Vücut şekillendirme konusunda öncelikle ne istediğinizi bilmelisiniz. Bel, karın veya kalça gibi odak alanlarınıza göre şekillendirici kıyafetler seçmeniz ve şekillendirmeniz de önemlidir. Örneğin, karnınız için endişeleniyorsanız, bunun için iki yol vardır. Üst karnınız şişkin mi ve bundan hoşlanmıyor musunuz? Yüksek bel şekillendirici giysiler giymek doğru bir seçim olacaktır. Alt karnınız sorunlu bölge ise, yine yüksek bel yardımcı olacaktır. Bel kalça bölgelerini düzeltmek söz konusu olduğunda, slip veya külotlu korseler harikalar yaratabilmekte.

 

Kalça Şekillendirme

Vücut şekillendirme ipuçları konusunda kalça şekillendiriciler, kalça bölgenizin fit görünmesini sağlayabilmekte. Kalça şekillendiriciler daha çok pantolon veya vücudu saran kıyafetlerin altına giyililebilir. Kadınlar onları dış giyim olarak da kullanabilmekte. Yüksek topuklu ayakkabılar ve büyük boy bir blazer ile takım olan kısa üstleri olan kalça şekillendiriciler muhteşem görünebilmekte.

 

Kalça şekillendiricileri ayrıca kısa ceketler veya tişörtlerle kombinleyebilir. Ve görünümü bir çift havalı spor ayakkabıyla tamamlayabilirsin. Vücut şekillendiriciler, elbiselerle giyilebilmekte. Bu şekillendiricileri şort ve pantolonlardan eteklere ve elbiselere kadar hemen hemen her şeyle kombinleyebilirsiniz. Slip şekillendirici külotlar, kalçanızın etrafında daha yuvarlak bir şekil sağlar. Bu nedenle dar kıyafetler giyerken silüeti vurgulamaya yardımcı olur.

 

Karın Bölgesi Şekillendirme

Vücut şekillendirme ipuçlarından en önemliside karın bölgesi şekillendirmedir. Karın bölgesi korseleri adından da anlaşılacağı gibi, karın çevresindeki sarkmaları kontrol etmek için tasarlanmıştır. Karın şekillendiriciler olarak da bilinirler. İdeal olarak tişörtlerin, üstlerin ve kazakların altına giyilirler. Yüksek belli karın şekillendiriciler dış giyim olarak da giyilebilmekte. Son olarak, sıcak ve şık bir görünüm için külotlu çorap, bralet, t-shirt, diz üstü çizme ve ceket ile kombinleyebilirsiniz.

Whatsapp İletişim
Loading