Korse Nedir ve Ne İşe Yarar?

Korseler daha dik, fit ve sağlıklı gözükmek açısından iç çamaşırı olarak giydiğimiz bir giyim ürünüdür. Bu sebeple korse nedir ve ne işe yarar konusunda ilk olarak bu akla gelebilir. Aslına bakarsak tüm bu özellikleriyle kadının bedenini toparlayabilmesi ile bilinmektedir. Rahat giyinebilmesi ilaveten rahat hareket edebilmesi için üretilmektedir. Korseler gövdeyi tutmak ve istenen şekle sahip olmanızı sağlar. Estetik veya tıbbi amaçlarla veya destek için yaygın olarak giyilen bir destek giysisidir.

Korse en yaygın ve bilinen kullanım şekli vücudu inceltmek modaya uygun bir silüet haline getirmektir. Kadınlar için bu, çoğunlukla beli küçülterek ve böylece büstü ve kalçaları abartarak kıvrımlı bir figürü vurgular. Bununla birlikte, bazı dönemlerde, göğüs ve kalçaların en aza indirilmesini içeren, düz bir yukarı-aşağı boru şeklinde bir şekil elde etmek için korse modelleri giyilmiştir.

 

Korse Nedir ve Ne İşe Yarar

Korselerin Faydaları nelerdir?

Göğüs çevresini saran korse yanısıra, hem bel bununla beraber basen bölümü için üretilen modellerde vardır. Veya yalnızca basenler için kullanılanlar da bilhassa gece elbiselerinde kurtarıcı olabilmektedir. Korse nedir ve faydaları nelerdir konusunda ise beli daha ince göstermesi, göğüs kısmında ki yağ ile deriyi toparlaması korse modelleri şık görünüm kazandırmasında ki en önemli nedenler arasındadır.

 

Korselerin Vücudunuza Etkileri

Korse özellikle elbiselerin altında tercih edilerek çok daha güzel şık görünüm elde edebilmeniz mümkün olabilmektedir.
Bilimsel çalışma ile araştırmalar ise son zamanlarda korse ürünleri kullanma sürecinin kalça ve kemikler bölgesindeki fazla olan yağları yakmada etkili teknik bulunduğunu göstermiştir.

 

  • Bel korse bel kısmını ince gösterir
  • Dik duruş korsesi sırt desteği sağlar
  • Korseler Bel ağrılarını azaltmada yardımcıdır
  • Vücut sarkmalarının önlenmesinde yardımcıdır

 

Korse Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eğer uzun kullanımlar söz konusu olursa aşırı terlemeden kaynaklı korse nedir ne işe yarar konusunda bölgede mantar oluşumuna nedeniyet verebilir. Vücut yapısına makul olmayan bir beden alınmadığı takdirde vücut yapısını bozmaya sebebiyet verilmektedir. Beden olarak korseler için bedenden 1 beden ufak korse alınması gerekliliği uzmanlarca söylenmektedir. Korse takılma biçimi göğüs altından itibaren olması gereklidir. Korse alırken mutlaka gövde ölçülerinize makul olmasına dikkat etmelisiniz.


Whatsapp İletişim
Loading