Dik Duruş Korsesi

Korseler duruşa yardımcı olur mu? Kesinlikle yapabilirler. Boyunuzu biraz uzun göstermek için dik duruş korsesi kullanmakla ilgileniyorsanız, bilmeniz gerekenler burada. Yetişkinlikte sırt ağrısının başlıca kaynağı, özellikle uzun saatler boyunca masa başında oturmak, telefona bakmak veya geçmişteki yaralanmalar eşlik ediyorsa, duruş bozukluğudur. Korse giydiğinizde, eğilmek için fazla yer yoktur. Omurganız düz tutulur sonuç olarak daha dik ayağa kalkarsınız. Korseler konusunda yeniyseniz, dik duruş korseleri başlangıçta sizin için rahatsız edici olabilir ve kısa sürede alışabilirsiniz.

Dik Duruş Korsesi Kötü duruş, modern insanın ayırt edici özelliği gibi görünüyor. İstersen bütün gün klavyeye bakmamıza neden olan bilgisayar kültürüne ya da bildirim geldiğinde (yaklaşık 2 saniyelik aralıklarla) bakmak için boyun eğdiğimiz akıllı telefonları, tabletleri suçla. Bunun için bol, daha rahat kıyafetler, rahat tavırlar veya basit tembellik suçlayabilirsiniz. Sebep ne olursa olsun, modern insanlar dik duruş sürdürmeye meyilli görünmüyor. Sonuç, zayıf bir görünümün yanı sıra artan sırt ağrısı olabilir.

 

Hızlı Erişim - Konu Başlıkları

 

Dik Duruş Korsesi

 

Omurgalarımız dik duruş için tasarlandı. Eğildiğimizde kolayca baskı ekleyebilir onları hizadan çıkarabilmekte. Kafanızda kitapla dolaşabilir veya duruşunuz söz konusu olduğunda dikkat alıştırması yapabilirsiniz, ancak dik görünümünüzü iyileştirmenin kolay bir yolu vardır. Sonuçta, omurganız muhtemelen bu pozisyonda olmaya alışık değildir. Ancak ne kadar çok takarsanız o kadar kolaylaşacak ki bu da bizi sonraki noktaya getiriyor.

 

Dik Duruş Korsesi Ne İşe Yarar

Korsenizi sıktığınızda, belinizi bükmenin neredeyse imkansız hale geldiğini göreceksiniz. Arzu ettiğiniz bel inceltme faydalarını sağlamak için korsenin sert olması gerekir. Giysinin içindeki kanallara yerleştirilen sert ve eğilmez yapı sağlamak için aralıklı çelik kemikler ile sağlanmakta. Seçtiğiniz korseye bağlı olarak, yine de kalçaları bükebilmelisiniz. Ancak korsenizin kapladığı alan, neredeyse sadece parmakla sınırlı olan küçük bir yaban arısı içinde bile bükülmez. Bel çizginizin birkaç inç. Bununla birlikte, daha iyi genel duruşun faydalarını arıyorsanız, daha fazla kapsama alanı önemlidir.

 

Temel sırt desteği düşünün. Bu tıbbi cihaz sadece beli saran küçük banda sahip olabilmekte. Ancak arka kısım daha fazla kapsama sağlama eğilimindedir ve örneğin duruşunuzu iyileştirmek, sırt ağrısını veya fıtıklaşmış diskler gibi ciddi endişeleri tedavi etmek amacıyla omurganızın hizalanmasına yardımcı olur. Aynı prensip bir dik duruş korsesi modelleri için de geçerlidir. Duruşunuzu düzeltmek istiyorsanız, omurganızın büyük bölümünü sıkıştırmak iyi sonuçlar verecektir. İster oturun ister ayakta olun, doğru korseyi giydiğinizde kamburlaşmak bir seçenek olmayacaktır.

 

Korse Sırt Kaslarını Güçlendirir

Birkaç ay sık korse giydikten sonra, korse kapalıyken bile duruşunuzda belirgin iyileşme fark etmelisiniz. Sırtınızdaki kasların güçlenmeye başladığı anlamına gelir. Ancak bu noktaya gelmek titizlik gerektirecektir. Korse giyerek sırt kaslarınızı güçlendirmek istiyorsanız, dik duruş korsesi ne günlük rutininize takmak için zaman ayırın. Örneğin, masada çalışıyorsanız, çalışırken her gün birkaç saat giyin. Akşam yemeği hazırlarken, çamaşırları katlarken veya TV izlerken giyin. Bir kas eğitimi, özellikle geçmişte kötü alışkanlıklarınız veya yaralanmalarınız varsa, bir gecede olmaz. Zaman özveri alacak, ancak zaman geçtikçe güçlü, sağlıklı hissedeceksiniz. Muhtemelen beklemediğiniz ek faydalar göreceksiniz.

 

Korseler Kötü Duruşu Düzeltmeye Yardımcı Olur

Kötü duruş kötü bir alışkanlık olarak başlar, ancak sırt ağrısı, migren, mide krampları daha fazlasına yol açabilmekte. Bu günlerde, bilgisayar başında oturarak veya telefonlarının başında kamburlaşarak geçirilen zaman nedeniyle her zamankinden daha fazla insan kötü duruştan muzdarip. Dik duruş korsesi çeşitleri, hiç düşünmeden ayağa kalkmanızı ve dik oturmanızı sağlar. Zamanla, vücudunuz doğru pozisyona alışacaktır. Bazı dik duruş korsesi kullanıcıları, az sıklıkta ve ağrılı migrenlerin yanı sıra, boyun omuz gerginliğinin arttığını bildirmiştir.

 

Dik Duruş Korseleri

 

Dik Duruş Korsesi Nasıl Kullanılır

Kötü alışkanlıklardan vazgeçmek zordur. Bu yüzden duruş korsesi çıkar çıkmaz kamburluğa dönme ihtimalin yüksektir. Peki korseler uzun vadede duruşa nasıl yardımcı olur? Dik duruş korseleri günlük düzenli giyilmelidir. Aksi takdirde istenilen verim alınmayacaktır. Hergün düzenli şekilde kullanmak sizi kısa sürede sonuca götürecektir. Vücudunuzun alışması için günde bir kaç saat giyip çıkarmayı deneyebilirsiniz. Günlük bir iki saat gibi kısa zaman dilimleriyle yavaşça başlamalısınız. Dik duruş korseleri ağrılarınızı ve kamburluğunuzu düzeltmenizde en yakın yarımdımcınız olacaktır.

 

Duruşta uzun vadeli iyileşmeler görmek istiyorsanız, gün boyunca korse giymek idealdir. Zamanla dik duruş korseleri ile dik durduğunuzu fark etmeye başlayacaksınız ama bu tek gecede olmayacak. Bununla birlikte, düzenli bir aşınma rejimine bağlı kalın ve duruşunuzda kalıcı bir iyileşme ve büyük olasılıkla bel ağrısı göreceksiniz. Bununla birlikte, giysileri şekillendirmeye gittiğinizde aklınızda belirli amaç olabilmekte. Muhtemelen hedeflerinize nasıl ulaşacağınız konusunda bazı sorularınız olabilmekte.


Whatsapp İletişim
Loading