Crop Nedir? Crop Top Modelleri ve Kombinleri

Crop top'lar özellikle son 4-5 yılda moda olduğu için birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Crop her kıyafete uyum sağlaması ve dikkat çekici olması nedeniyle son zamanların en popüler giyim modelleri arasında yer alıyor. Peki crop nedir? bu sıralar bolca duyduğumuz bu ürünler nelerdir.

 

Hızlı Erişim - Konu Başlıkları

  1. Crop Nedir?
  2. Crop Top'ların Tarihi
  3. Tercih Alanları
  4. Crop Modelleri
  5. Crop Bluz Nedir?
  6. Crop Türleri Nelerdir?
  7. Crop Kombinasyonları
  8. Crop Fiyatları

 

Crop Nedir?

Crop Nedir?

Crop beli, orta bölümü ve göbeği açığa çıkaran üst giysilerin genel adıdır. Açık göbeği olan tişörtler, bluzlar, gömlekler vb. üst elbiseler crop olarak adlandırılmakta. Crop modelleri terimi, karın bölgesini ortaya çıkaran kadın üstlerinde kullanılan kırpılmış tişörtler ve bluzlar için kullanılmakta. Top olarak adlandırılmasının nedeni, yüksek (üst) giysilerde kullanılmasıdır. Crop modelleri sadece bir kesim tarzıdır. Crop ve top kelimelerinin birleşimi olan İngilizce Crop Tops ifadesi, tüm kırpılmış üst giyim modellerini ifade eden genel bir terimdir.

 

Crop Top'ların Tarihi

Bel, karın ve karın bölgesinin açık kaldığı crop top modelleri trendi 1900'lü yılların başında ortaya çıktı. Eski bluz, gömlek ve t-shirtlerin kısaltılıp güncellenmesiyle oluşturulabilen kısa elbiseler, göbek deliğinin belli bir bölümünün açığa çıkarılmasına olanak sağlıyor. Açıklığın üzerindeki tişört, gömlek ve bluzları ifade eden bir moda terimidir. Crop top modelleri ise genellikle normalden daha kısa biten üstlere hitap eden bir moda terimidir. Normalde, kısa kesim tasarımlarda kalçaların başında biten üstler göbek deliğinde biter.

 

Kırpma üstleri farklı tasarımlarda vurgulanır. Kışlık giyim ürünlerinde kazak, bluz ve üst giyimde kullanılan ürünleri kısa modeller şeklinde sunmak mümkündür. Crop top modelleri yaz modasında daha da ön plana çıkıyor. Yaz modasında ön plana çıktığı için t-shirt, büstiyer ve farklı bluz modellerini kısa kesim olarak tasarlamak da mümkün. Bu nedenle crop top kombinleri kot pantolon, etek, şort ve tayt ile yapılabilmekte. Hem yaz hem de kış aylarında kısa kesim modellere rastlamak mümkünken, kısa kesim kombinler şık ve sportif bir atmosfer ile farklı bir seçenek sunuyor.

 

Tercih Alanları

Crop top modellerin çeşitli renkleri, ilgi çekici tasarımları ve rahat kalıpları ile genellikle oversize olarak tasarlandığını söyleyebiliriz. Ancak tasarımlarının hem tam kesim hem de slim fit olarak tasarlandığını görebiliyoruz. Bu modellerin her biri farklı kombinasyonlarda farklı şekillerde kullanılabilmekte. Genellikle spor giyimde ve günlük giyimde bol kesimli modeller tercih edilirken, etek, şort gibi farklı iç çamaşırlarda ise bedene oturan veya tam belli kesimli modeller tercih edilebiliyor.

 

Crop Modelleri

Crop Modelleri

Croplar, kelimenin tam anlamıyla kırpma anlamına gelir. Açık belli tişörtlere crop kesim denir. Croplar göğüs hizasına kadar açılabilmekte. Boyutlar göbek seviyesinden göğüs seviyesine kadar değişir. Croplara olan ilgi, özellikle yüksek belli pantolonlara olan eğilimle birlikte arttı. Croplar doğru bir şekilde taşındığında boyu uzun gösterebilmektedir. Giyim hileleri konusunda sıklıkla kullanılan üst giyim ürünüdür.

 

Üstlerin dışında kısa pantolon modelleri de vardır. Croplar göğüs hizasına kadar açılabilmekte. Crop boyutları göbek seviyesinden göğüs seviyesine kadar değişir. Özellikle yüksek ve düşük belli giyim modasıyla birlikte kültürlere olan ilgi artmıştır. Doğru bir şekilde kombinlendiğinde sizi uzun gösterebilmekte. Giyim eşyalarında sıklıkla kullanılan üstün bir giyim ürünüdür. Ayrıca crop korse modellerimizde vazgeçilmezleriniz arasına girebilecek ürünlerdir.

 

Crop Bluz Nedir?

Crop bluz göbeğin açık kaldığı tişörtler veya bluzlara denir. Sokak giyiminin en önemli parçalarından biri olan crop bluzlar, son zamanlarda birçok kombinde kendini gösteriyor. Yüksek belli giysilerle de giyilebilen bu ürünler son moda trendleri arasında yerini alıyor.

Crop bluz kırpma bir kesimdir ve bir kalıptır. Bileğin 10 cm üzerinde biten kısa pantolonları ve bazı tayt türlerinin stillerini adlandırmak için de kullanılabilmektedir. Crop parçalar normalden daha kısa ürün türleridir. Bu nedenle bel yada bileğin bir kısmını veya tamamını ortaya çıkarmak için tasarlandıkları için uzunlukları değişebilmektedir.

 

Crop Türleri Nelerdir?

Crop Türleri Nelerdir

Crop çeşitleri kumaş, uzunluk ve şekle göre değişir. Geçen yıl, göğüs croplarına olan talep arttı. Bu ürünler tek başına veya tulumların altına veya ceket ve hırkaların içine giyilebilmekte. Bu ürünler göbeğin tamamını veya bir kısmını açık bırakacak şekilde tasarlanmıştır. Yaka ve kol şekillerine göre de farklı çeşitleri bulunmaktadır. Kültürler kolyelerine göre şu şekilde çeşitlenmektedir. Madonna, balıkçı, carmen, degaje ve sıfır yaka olarak tercih edilmektedir. Bu ürün türleri yaka çeşitlerinde olduğu gibi kol çeşitlerine göre de farklılık göstermektedir. Kol çeşitleri tek, yarasa, kısa, omzu açık, straplez ve uzun kol olarak ifade edilmektedir. Ayrıca fırfırlı crop top türleri vardır. Zamanın tasarım anlayışına göre de farklı kültür türleri bulmak mümkündür. Ayrıca crop top modelleri büstiyer modellerine çok benzemektedir ve aynı işleve sahiptir.

 

Crop Kombinasyonları

Crop Kombinleri

Crop kombinleri 90'ların başından beri moda dünyasının içinde. Son zamanlarda oldukça popüler olmasına rağmen her dönemde alıcısını bulan bir giyim ürünü olmayı başarmıştır. Bunun en önemli nedenlerinden biri her tarza uyum sağlayabilmesidir. Spor yaparken, işe giderken, akşam yemeğine çıkarken, sokakta yürürken veya evde takılırken rahatlıkla giyilebilmekte. Genelde göbeği olmayanlar tarafından tercih edilse de vücuduyla barışık her kadının rahatlıkla giyebileceği bir elbise modelidir. Etekler, taytlar, tulumlar, pantolonlar, şortlar, jartiyerlerle kombinlenebilmekte.

 

Kadın crop top modelleri kazak, bluz, gömlek, tişörtlerden oluşur. Güçlü bir stil yaratırken zarif olurken feminenlik katan bir stili seven kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Dört mevsim kullanılabilen ürünler, kışın da giyilebilecek ceketlerle oldukça şık hale geliyor. Kombinlerde en çok tercih edilen kombin yüksek belli kot pantolonlardır. Croplar için sadece bluzlar değil, t-shirt ve sweatshirt tasarımları da mevcuttur. En yaygın kombin, yüksek belli pantolon, etek ve şortlardan oluşan crop kombinidir. Son trendlere bakıldığında özellikle beli ince olan bayanlar takım croplarını tercih ediyor. Çünkü gece veya akşam yemeği için dantel, tül kırpılmış, kalem etek veya deri pantolon ile zarif bir görünüm vermekte.

 

Etek Kombini

Kısa modeller eteklerle inanılmaz şık ve rahat bir görünüm yaratıyor. Uzun, salaş, yırtmaçlı etekler ve ekoseler geçtiğimiz sezonlarda oldukça sık tercih ediliyor. Yaz sezonu için hem günlük hem de şık bir görünüm sağlar. Bu cıvıl cıvıl yaz günlerinin favori kombinlerinden biri. Göbeğin bir kısmını kısa eteklerle gösteren ürünler özellikle genç nesil tarafından tercih ediliyor. Kısaltılmış, kalem eteklerle giyilen modeller sokak görünümünün dışına çıkarak klasik bir tarz benimsiyor. Bu durum hem iş hayatında hem de günlük hayatta aynı kültür modelini taşımaya yol açmaktadır.

 

Crop ve Pantolon Kombini

Pantolon, günlük hayatta eteklerden daha fazla giyilen alt giysilerdir. Pantolon ile ürün kombinleri yapılabilmekte. Bu, dar kot pantolonlarla yapılabileceği gibi geniş paça ve İspanyol paça pantolonlarla da yapılabilmekte. Burada dikkat edilmesi gereken nokta seçilen pantolonların yüksek belli olmasıdır. Kişinin zevkine göre normal veya düşük belli pantolonlarla da giyilebilmekte. Ancak bu, üst gövdeyi alt gövdeden daha uzun yapar. Bu durum bacakların boyunu kısalttığı için kişinin beli olduğundan daha kısa görünebilmekte. Yüksek belli pantolonlar ise beli uzatır ve ekinlerle estetik bir görünüm oluşturur. Orta boy veya küçük beden olanların yüksek belli pantolonlarla ekinleri kombinlemesi önerilmekte.

 

Elbise ve Tulum Kombinleri

Askılı elbiseler veya tulumlar da crop kombinlerinde sıklıkla tercih ediliyor. Askılı elbise ve tulumların altına düz renk bir crop giymek zarif ve şık bir görünüm yaratır. Klasik tulumlarla veya sokak stili tulumlarla kullanılabilmekte. Elbise ve tulumların koltuk altlarının bol ve açık olmasına veya ince askılı olmasına özen gösterilmelidir. Bu tür tulumlar, eşarp veya şapka gibi aksesuarlarla desteklendiğinde adeta ön plana çıkıyor. Yaz aylarında her şekilde kombinlenebilen ürünler moda dünyasında kadınların vazgeçilmezi.

 

Crop Fiyatları

Cropların şu anda moda dünyasının en sıcak kıyafetleri olduklarına şüphe yok. Özellikle genç kızlar, sıcak yaz günlerinde görünümleri ve rahatlıklarından dolayı giymeyi severler. Bu, genç kızlarla sınırlı olduğu anlamına gelmese de, kadınlar daha kısa bir üst vücut ve daha uzun bacaklar yanılsaması yaratmak için onları giymeyi severler. Modelleri genellikle rahat tasarımları ile bilinmekte. Bu sayede spor takım elbiselerde tercih edilmek mümkün hale gelmekte.

 

Özellikle tayt ile oluşturulan tulumlarda, salaş tasarımlara sahip kısa üstlerin rahatlık sağladığı görülmektedir. Kısa üstler özellikle spor giyimde tercih edilmektedir. Bu sayede rahat bir uyum sağlamasının yanı sıra hafif kumaşları ile spor yaparken en iyi giyimi sunar. Croplar sadece hafif ve salaş modelleri ile değil, fiyatlarındaki rahatlıklarıyla da öne çıkıyor. Farklı markalarda uygun fiyatlı üstleri görmek mümkün. Crop fiyatları genellikle uygun fiyatlıdır, bu nedenle her bütçeye ve stile hitap eder.

 

Whatsapp İletişim
Loading