Balenli Sütyen Nedir? Ne Demek? Ne İşe Yarar?

Balenli sütyen nedir, ne demek, ne işe yarar, faydaları ve zararları nelerdir gibi çok sorunun cevabını bu yazımızda ele alıyoruz. O halde başlayalım. Kısaca balenli ne demek tel takmak ya da takmamak. Karar tamamen size kalmış. Telsiz sütyenlerin ve balenli sütyenlerin her birinin kendi avantajları olsa da, bir stil mutlaka diğerinden daha iyi değildir. Her şey kişisel tercihlerle alakalı. Balenli ya da balensiz tercihinizin net olmaması durumunda, balenli cup çevresini destekleyen tel ile, balensiz olan ise tamamen tel olmadan olarak üretilmektedir. Hangi ürünün sizin için en uygun olduğunu anlamak için yazımızı okumaya devam ediniz.

 

Balenli Sütyen Nedir? Ne Demek? Ne İşe Yarar? İhtiyaca, kıyafetinize ve aradığınız desteğe göre seçiminizi yapabilirsiniz. Orta ila büyük göğüsler için balenli sütyenler öneriyoruz. Balenli olmayan stiller ise minyon bedenler için iyi çalışıyor. Ancak , küçük boyutun balenli bir stili sallayamayacağı veya tam tersi anlamına gelmez. Seçiminizi balensiz sütyen evde uzanmak için çalışırken, balenli sütyen bir akşam veya akşam yemeği için işe yarayacak gibi durumlara da dayandırabilirsiniz.

 

Hızlı Erişim - Konu Başlıkları

 

Balenin İşlevi Nedir?

Belirtildiği gibi, bir balen, göğüslerinizi kaldırmak ve ayırmak söz konusu olduğunda sütyene ekstra güç verir. Açık olmak gerekirse. Bu her balensiz sütyen size tek göğüslü bir görünüm kazandıracağı anlamına gelmez, ancak balenli sütyen muhtemelen her zaman size sonraki seviyede kaldırma ile ayırma sağlayacaktır. Bu görünümü istediğiniz zamanlar olabileceği gibi, doğal bir görünümü tercih ettiğiniz zamanlar da olabilmekte.

 

Balenli Sütyenin Kısaca Tarihi

Balenli sütyen modelleri nasıl uymaları gerektiği hakkında en az bilinen şeylerden biridir. Kupa boyutları ilk olarak 1930’larda resmileştirildi. Giyimde zaman kazandıran en az bilinen yeniliklerden biriydi. Bundan önce kadınların bir terziye gitmesi gerekirdi. Ismarlama bir şey alması veya hatta kendileri dikmesi gerekiyordu. Şimdi, her şey standart hale getirildi ve şükürler olsun. Balenli sütyen modelleri uygun şekilde uyan bir fincan bulmak yeterince zor olabilmekte. Ancak balenli sütyen kullanıcıya ne tür bir uyum sağlayacağını bilmeniz için bir fincan boyutu ne kadar kesindir.

 

Kupalar sütyenler çevresi ile büstün çevresi arasındaki fark ile kupanın en geniş kısmının çevresi arasındaki farkla ölçülebilmekte. Bunun anlamı, göğsünüzün hemen altına bir şerit metre koyarsanız ve ardından bunu sütyeninizin en geniş kısmına yerleştirirseniz, ikisi arasındaki fark size sayı verir. Bu sayıların her biri belirli fincan boyutlarına dönüşür ve her birkaç inçte bir başka boyuta geçersiniz. Bunu bugün bilmek o kadar önemli değil, çünkü bu ölçümleri kullanarak asla alışveriş yapmıyorsunuz, ancak birileri tarafından profesyonel olarak ölçülüyorsanız, balenli sütyenler konusunda en iyi boyutu elde etmek için her zaman bu iki sayıyı almaları gerekir. Ayrıca son zamanlarda popüler kültüründe etkisiyle bralet sütyen modelleri ve balenli braletler oldukça popüler olmuştur. Peki bralet sütyen nedir? öğrenmek için blogumuzu hemen inceleyebilirsiniz.

 

Balen Nedir ve Balen Ne Demek?

Balen nedir ve balen ne demek konusunda, balen aslında destektir. Sütyenlerde ve korselerde balen olabilmekte. Balenler korse ve sütyenlerde daha dik görünüm elde etmek için kullanılır. Toplu kumaşı sebebiyle ürünün vücudunuza zarar vermesini engellemede yardımcı olur. Bu işlemi sağlayan daire şeklindeki demir veya plastik çubuklara balen denilmektedir. Balen adındaki bu malzeme sayesinde bayanların daha dik, güzel bir gürünüm kazanması sağlanmaktadır. Metal tel yada plastikten üretilen balenler göğüslere destek vermesi için alt kısımdaki kumaşa yerleştirilebilmekte. Bu sayede göğüslerde dik bir görünüm oluşur. Balen nedir konusunu öğrendiğimize göre artık balenli sütyen nedir konusuna geçelim.

 

Balenli Sütyen Nedir ve Ne İşe Yarar Balenli Ne Demek?

Balenli bir sütyenin içinde, sütyenin kapağının altına dikilmiş sert tel parçası bulunmakta. Kullanmanın en büyük faydalarından biri, özellikle daha büyük göğsünüz varsa, destektir. Tel desteği sayesinde kullanımlarınızda normalde hissedeceğiniz sırt ağrılarını ya da gergin durumu aza indirebileceksiniz. Balenli sütyen nedir ne işe yarar konusunda ise ek olarak, balenli sütyenler göğüslerinizin daha iyi kaldırılmasını, ayrılmasını ve şeklini sağlar. Balenli sütyenlerin dezavantajı, bazen telin dışarı çıkıp cildinizi tahriş edebilmesidir. Zamanla, tel bükülebilir ve engebeli hale gelebilmekte. Bu şeyler olduğunda, sütyeninizi değiştirme zamanı.

 

Balenli Sütyen Avantajları

  • Balen, hafif kaldırma sağlamaya yardımcı olur ve sırt veya omuz ağrısını önlemeye yardımcı olur.
  • Popüler iç çamaşırı seçimi olduğundan, herkes için bir şeyler olduğundan emin olmak için çok geniş bir renk ve stil yelpazesi var.
  • Balen ayrıca göğüsleri şekillendirmeye yardımcı olur.
  • Balenli sütyenler, kendinize olan güveninizi artırmak için gerekli olan arzu edilen miktarı eklemek için mükemmeldir.

 

Balensiz Sütyen Nedir ve Ne İşe Yarar?

Balensiz sütyenler ise sert bir malzeme parçası içermediklerinden genellikle “yumuşak kap” sütyenler olarak adlandırılmakta. Sütyen tamamıyla bir çok bayanın rahat hissettiği kumaşlardan üretilmiştir. Balensiz sütyenler genellikle küçük göğüslü kadınlar için daha uygundur. Çünkü çok fazla desteğe ihtiyaç duymazlar. Ancak bu büyük göğüslü birinin balensiz sütyen giyemeyeceği anlamına gelmez. Tamamen kişisel tercihe bağlı. Balenli sütyen nedir konusunda balensiz sütyenler ayrıca balenli sütyenlere göre daha uzun süre dayanır. Çünkü kumaşı kırabilecek veya bükülebilecek teli bulunmamakta. Tabii ki dezavantajlar var. Balensiz sütyen giyerken, balenli sütyen ile aynı kaldırma ve ayrılmayı elde edemezsiniz. Ancak yine de konfor seviyesi, sıkıntıyı telafi ediyor.

 

Balensiz Sütyen

Balensiz Sütyen Avantajları

  • Kaldırma ve destek az sağlasalar da daha az dramatik tarzda olsalar da, daha çok rahatlık sağlarlar.
  • Telsiz sütyenler genellikle cildimiz için çok daha yumuşaktır. Genellikle pamuktan yapılırlar, bu nedenle temelde göğüsler için cennettir.
  • İç çamaşırı dünyasındaki ilerleme nedeniyle, balensiz sütyenler eskisinden çok daha destekleyici hale getirebilecek yeni malzemeler var.
  • Günlük olarak giyilebilecek en iyi seçenek olabilmekte.

 

Balenli Sütyen Zararlı mı?

Bazen kaldırırlar. Bazen ayrılırlar. Ancak balenli sütyenler kansere neden olur mu? Kadınlara destek sağlamak için tasarlanan giysinin kendisi onları öldürüyor olabilir mi?. Onlarca yıldır dolaşan söylenti budur. Rahat olun hanımlar bu sorunun cevabı HAYIR!. Balenli sütyen nedir denilince kesinlikle biraz rahatsız edicidir. Bazen kabloları dışarı fırlar. Ancak tüm durumlar kanserle sonuçlanmamakta. Bu nedenle balenli sütyen giymenin meme kanseri ile ilgisi yoktur ancak hak ettiğiniz günlük destekle ilgilidir.

 

Balensiz sütyen cilt üzerinde nazik yumuşaktır. Balenli sütyenlerin sağlığımız üzerinde de alternatif etkileri vardır elbette meme kanseri değil. Hepimiz sert tellerin cildimize bastırdığı izleri görmedik mi? Balenli bir sütyenin neden olduğu kaşıntı, yalnızca gün boyu sıkıntı ve rahatsızlık kaynağı olmakla kalmaz. Aynı zamanda cildimiz sürekli tahriş olduğundan cilt enfeksiyonları olasılığını da artırabilmekte. Öyleyse göğüsleriniz nefes alsın kadınlar. Balenliden balensiz sütyene bir adım atın ve doğal güzellik, konfor ve sağlık üzerine kendinizi ödüllendirin.


Whatsapp İletişim
Loading