Sporcu Sütyeninin Önemi

Koşuya çıkan, spor salonunda egzersiz yapan veya iyi bir sporcu sütyeni olmadan dans kursuna katılan herhangi bir kadın, bunların gerekli olduğunu söylediğimizde ne demek istediğimizi anlayacaktır. Enerjik bir şeyde yer almak için normal bir sütyen giymek sizi rahatsız hissettirecektir. Aynı zamanda düzgün egzersiz yapmanızı ve bunu yaparken kendinizi rahat hissetmenizi de engelleyebilmekte. Daha küçük göğüsleri olan bazı kadınlar, sütyensiz egzersiz yapmanın aslında bir spor sütyeni giymeye çalışmaktan daha rahat olduğunu görebilir, ancak bu bir birey olarak size kalmış.

 

Sporcu Sütyeni ve Önemi

Sporcu Sütyeninin Önemi

Daha büyük bir büstünüz varsa veya hamilelikten sonra oldukça yakın bir zamanda egzersiz yapıyorsanız, desteklenmiş hissetmenize yardımcı olmak için iyi bir spor sütyeni muhtemelen çok önemli olacaktır. Bunun arkasında biraz bilim var. Bu sadece nasıl hissettiğimizle ilgili değil! Göğüs dokunuz Cooper bağları (adını 1840'ta onları 'keşfeten' adamdan almıştır) adı verilen kaslar tarafından desteklenir. Ve rahat bir destek olmadan egzersiz yapmak bu bağlarla ilgili sorunlara yol açma potansiyeline sahiptir. Ve bunun sarkmaya yol açtığı öne sürülmektedir.

 

Sporcu Sütyeni Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Peki mükemmel spor sütyeninde nelere dikkat etmelisiniz? Başlangıç ​​olarak, herhangi bir zorluk yaşamadan egzersiz yapabilmeniz için doğru desteğe ve tam konfora ihtiyacınız var. Emay sporcu sütyenleri, B ve D cup arasındaki kadınlar için tasarlanmıştır. Bu, yaptığınız egzersiz ne olursa olsun mükemmel desteği garanti ettiğiniz anlamına gelir. Balenli bir sporcu sütyeni olmasına rağmen, balenler silikonla kaplanmıştır ve kumaş katmanları arasına dikilmiştir. Bu da onları neredeyse hiç fark etmez! Rahatlık harika bir spor sütyeni için bir diğer gerekliliktir. Bu nedenle yumuşak, kalıplı kumaş kuplar, dolgulu askılar ve pürüzsüz bir iç siluet çok önemlidir.

Çoğu spor sütyeni spor yapmaya hazır malzemelerden yapılmakta. Ancak nemi emen ve antrenmanınız ne olursa olsun sizi serin tutan bir kumaşa ihtiyacınız olduğundan emin olun. Egzersiz yapmayı seven veya hatta fit olmaya yeni başlayan herkes için iyi bir sporcu sütyeni hem göğüslerinizi korumak hem de bu harika iyi hissettiren egzersizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için çok önemlidir!

 


Whatsapp İletişim
Loading