Sporcu Sütyeni

Egzersiz ve spor yapan herhangi bir kadın için bir sporcu sütyeni şarttır. Egzersiz spor aktiviteleri, uygun iç giyim ile başlayan uygun spor malzemeleri gerektirir. Uygun bir sütyen sadece rahatlık sağlamakla kalmaz, aynı zamanda sağlam destek ile etki sağlar. Çeşitli spor sütyenleri vardır ve aşağıda destek türlerine size en uygun olanı nasıl bulacağınıza kısaca göz atabilirsiniz.

 

Sporcu Sütyeni

Aktiviteye Göre Sütyen Desteği Düzeyleri

Kadınlar herhangi bir spor aktivitesi, optimal destek için bir sporcu sütyeni giyerek yapılmalıdır. Ancak, farklı etkinlikler farklı seviyelerde destek gerektirir. Spor sütyenlerinizi aktivitelerinize göre değiştirin. Bu, gereken desteği optimize ederek ayrıca sütyenlerinizin ömrünü uzatacaktır. Aşağıda listelenen üç temel destek sütyeni türü vardır.

 

1. Düşük Destekli Sütyen

Yoga, kuvvet antrenmanı veya yürüyüş gibi az etkili aktiviteler, destekli sporcu sütyeni gerektirir. Bunlar genellikle A/B fincan boyutları daha iyidir. Bu sütyenler hafiftir dar kayışlara veya bantlara sahiptir. Çoğunlukla kazak tarzında gelirler ayarlanabilir bantlar olmadan S (küçük) ila L (büyük) boyutlarında satılırlar. Bunlar genellikle göğüsleri göğüse karşı sıkıca tutan minimum hareket ile sıçramaya izin veren toparlayıcı sütyenler tarzında gelir.

 

2. Orta Destekli Sütyenler

Bisiklet, kayak, orta şiddette yürüyüş gibi orta etkili aktiviteler için orta destekli sporcu sütyeni yeterlidir. Bunlar göğüs hareketini destekli sütyenlere göre biraz daha fazla kısıtlar. Daha geniş askıları bantları vardır ve kazak S-L boyutları stilleri veya bant ve kup boyutları ile kanca kapakları ile gelirler.

 

3. Yüksek Destekli Sütyen

Atlama, koşma veya dağ bisikleti gibi yüksek etkili aktiviteler, yüksek destekli sporcu sütyeni gerektirir. D ve üstü gibi daha büyük fincan boyutları için de idealdir. Bu sütyenler, rahat tam oturması için ayarlanabilen geniş bantlara ve askılara sahiptir. Maksimum destek için ayrı kaplar ve kanca kapakları ile hem sıkıştırma hem de kapsülleme stillerinde gelirler.

 

Sporcu Sütyeni Beden Ölçüsü

Kilo alımı veya kaybı, hormonal değişiklikler, hamilelik ile yaşlanma nedeniyle sütyen boyutunun sıklıkla değişmesi muhtemeldir. Bu nedenle, her sporcu sütyenleri satın aldığınızda, mükemmel uyum için bedeninizi ölçün. Göğüs kafesi ölçmek için bandı göğüs kafesinin altından göğüs kafesinin etrafında tutun. Ölçümü en yakın inç'e yuvarlayın. Göğüs kafesinin bu ölçümü, kap ve bant boyutunu da bulmanıza yardımcı olacaktır. Bant boyutunu belirleme de ise bant genellikle büstün üstünden sütyenin arka kayışına düşer. Ancak bantla bunun doğru bir ölçüsünü elde etmek zordur.

 

Sporcu sütyeni modelleri spor kıyafetlerinin önemli bir parçasıdır doğru beden ve beden giymek çok önemlidir. Bir stil ifadesi ile birlikte konfor kullanışlılık, egzersiz yapmayı dört gözle bekleyecek bir şey yapar. Emay bunu anlıyor bu yüzden size her antrenmana veya spor aktivitesine uyan çok çeşitli spor kıyafetleri sunuyoruz. Vücudunuza maksimum desteği verin çünkü bu aynı zamanda kaslarınızı doğru yerlerde güçlendirmeye yardımcı olur.


Whatsapp İletişim
Loading