Sıcak Havalar İçin Doğru Sütyen Seçimi

Merkezi ısıtma, klima ve bir dizi başka sıcaklık ve nem düzenleyiciden önce, iç çamaşırlarımız için giydiklerimiz, hava nasıl olursa olsun serin veya sıcak kalmanın temel bir bileşeniydi. Flanel, yün ve diğer ağır, kalın elyaflar, 'termal' denilen korkunç giysiler de dahil olmak üzere iç çamaşırı gardırobumuzun çoğunu oluşturuyordu! Günümüzde, kışın çok sıcak tutmakla bu kadar ilgilenmemize gerek yok, ancak doğru iç çamaşırına sahip değilseniz, yazın serin ve rahat tutmak zor olabilmekte. Her şeyden önce, özellikle sütyeninizin doğru şekilde takılması önemlidir. Uygun olmayan veya yanlış ölçülmüş bir sütyen yalnızca sıcak havalarda daha rahatsız edici olacaktır. Bu nedenle sütyen bedeninizi nasıl ölçeceğinizi öğrenmek için sütyen ölçüsü hesaplama adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

Doğru Sütyen Seçimi

Sıcak Havalar İçin Doğru Sütyen Seçimi

Kendiniz için doğru sütyen bedenine sahip olduğunuzda, serin, rahat ve nefes alabilen bir sütyen ve iç çamaşırı seçmek çok önemlidir. Polyester ve naylon gibi suni elyaflar, kaşıntılı bluzların zor olduğu 70'lerden bu yana çok yol kat etti. Ancak yine de sıcak havalarda pamuk, ipek veya bunların karışımı gibi doğal liflerin seçilmesi tercih edilmekte. Bu doğal lifler, kumaşın dokusu sayesinde sizi serin tutar ve benzersiz özellikleri aynı zamanda vücudunuzdaki nemi emerek dışarıdaki sıcaklık ne olursa olsun kuru kalmanızı sağlar! Birçok kadın, bazı sütyenlerin sıcak havalarda diğerlerinden daha rahatsız olabileceğini düşünmektedir. Uygun şekilde oturan ve ağırlıklı olarak doğal liflerden yapılmış bir sütyen seçmek buna yardımcı olabilir. Ancak yine de rahatsızlık hissediyorsanız, sıcak havalarda balensiz sütyenler sizin için daha uygun olabilir.

 

Sıcak Havalarda Hangi Sütyen Tercih Edilmeli

Balensiz ve pürüzsüz, yumuşak bir yüzeye sahip sütyenler, rahatlıktan ödün vermeden mükemmel destek sağladıkları için harika bir alternatiftir. Başka bir seçenek, basitçe kumaştan yapılmış, balensiz bir sütyendir. Bu sütyenler, kalıplı ve balenli sütyenler kadar destek sağlamadıkları için daha büyük göğüslü kadınlar için her zaman en iyisi değildir. Bununla birlikte, bol giysiler altında ve çok sıcak havalarda giymek için mükemmeldirler. Çünkü kazabilecek veya sıkı hissedebilecek herhangi bir parça yoktur. Unutmayın, rahatsız sütyen daha sıcak havalarda her zaman çok daha hassas hissettirir. Böylece en ufak bir şey bile sizi sinirlendirebilmekte. Emay sütyenleri hava nasıl olursa olsun rahat ve destekleyici olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, her zaman harika görüneceğiniz ve daha da iyi hissedeceğiniz anlamına gelir.

 


Whatsapp İletişim
Loading