Mayo Bakımı ve Temizliği Nasıl Yapılır?

Tatil sezonu yaklaşırken, mayolarınıza nasıl düzgün bakacağınız konusunda size bazı ipuçları ve püf noktaları verebileceğimizi düşündük. Bakım şeklinizde birkaç küçük değişiklik yaparak mayonuzun ömrünü ve performansını uzatabilirsiniz.

 

Mayolarınızı Elde Yıkayın

Mayolarınızı Elde Yıkayın

Hepimiz için doğal olan bir şeyle başlayacağız. Mayonuzun uzun ömürlü olmasını ve giyildiğinde sizi desteklemesini istiyorsanız, lütfen sadece elde yıkayınız. Bunun nedeni, makinede yıkamanın ('hassas' bir programda olsa bile) mayolarınız üzerinde gerçekten sert bir etkisi olacaktır. Bir sütyen çamaşır makinesine atıldığında bileşenleri bozulur ve hasar görür.

 

Mayolar Nasıl Yıkanır?

Mayoların çoğu, çamaşır makinesinde bükülebilen teller de içerir. Bileşenler zayıfladığında size vermeleri gereken desteği veremezler ve artık destekleyici mayolarınızdan tam olarak yararlanamayacaksınız. Ayrıca sadece bu değil, kullanılan herhangi bir sert deterjan da renklerin solmasına neden olabilir. Neyse ki, mayolarınızı elde yıkamak çok kolay! Lifleri gevşetebileceğinden, gece boyunca ıslanmasına izin vermediğinizden emin olun. Bu nedenle tek ihtiyacınız olan biraz hafif deterjan ve biraz soğuk su. Mayoyu yaklaşık 30 dakika bekletin ve işte! Taze, temiz ve hasarsız mayo.

 

Özenle Kurutun

Özenle Kurutun

Mayo ve iç giyim dünyasında çamaşır kurutmak ürünlerinize zarar verebilir. Kurutma, mayonuzun bileşenlerini parçalayabilir. Tüm lastikleri eritebilir ve ilk aşık olduğunuz güzel rengi soldurabilir. Bu nedenle mayonuzu havayla kurutmak, bozulmadan kalmasını sağlamanın en güvenli yoludur. Ayrıca fazla suyu emmek için önce bir havluya sarabilir veya hafifçe bastırabilirsiniz. Sadece sıkmadığınızdan emin olun, çünkü bu elastan liflerine zarar verir ve tüm telleri çözer.

 

Mayonuzu Daima Durulayın!

Mayonuzu Daima Durulayın!

Sadece havuza kısa bir dalış yapmış olsanız ve bikininizi bir saattir giymiş olsanız bile yine de durulamanız gerekiyor! Mayonuzu klor veya tuzlu su ile durulamadan kurumaya bırakmak, renkleri önemli ölçüde solduracaktır. Ayrıca mayo arasında cepler veya klor oluşturabilir ve kuruduğunda solgun renk lekeleri oluşturabilmekte. Son olarak ufak bir ipucu nereye oturduğunuza dikkat edin. Pürüzlü yüzeyler yerine bir havlu üzerine oturarak güzel mayolarınızın takılmasından kaçının!

 


Whatsapp İletişim
Loading