Jartiyer Nedir

Jartiyerler işlevsel düzeyde bir kişinin bacağına çorapları yukarıda tutulmasını sağlamak için giyilen bir kumaş banttır. Jartiyer nedir konusunda ise genellikle daha çok bir moda ifadesidir ve baştan çıkarıcı bir moda aksesuarı olarak görülürler. Günümüzde, jartiyerler kadın kıyafetlerine ekstra bir baştan çıkarıcı özellik sağlarlar. Genellikle kadın modasında görülür ve aynı zamanda güçlü bir düğün geleneği olmabilmekte.

 

Yüzlerce yıl önce, Avrupa da düğün gününü çevreleyen birçok batıl inanç ve inanç vardı. Bir batıl inanç, gelinliğin bir parçasına sahip olmanın iyi şans getireceğiydi. Bu da düğün konuklarının esasen geline, elbisesinin parçasını koparmak için saldırmasına yol açardı. Gelinlerin jartiyerleri şanslı parça olarak verilecek bir giysi olarak giymesine yol açmakta.Jartiyer Nedir ve Jartiyer Ne Demek

 

Jartiyer Ne İşe Yarar

Jartiyerin işlevi ve jartiyer nedir ve ne işe yarar sorusunun cevabı bacaklarındaki çorapları tutmaktır olabilmekte. Bu nedenle kişisel tercihinize göre jartiyerinizi sol veya sağ bacağınıza giymeyi seçebilirsiniz. Birçok gelin iki jartiyer giymeyi tercih eder. Jartiyerinizi çok yüksek veya çok alçak giymediğinizden emin olmak istersiniz. Bu nedenle genellikle bunun için en iyi yer dizinizin hemen üstüdür. Bu da jartiyer nedir konusunu anlamanız da size yardımcı olabilmekte. Bu şekilde kan dolaşımı kesmez veya diğer bacağa sürtünmez ve ayrıca kaymaz. Ancak, sizin için en rahat olanı görmek için birkaç farklı yerde deneyebilirsiniz.

 

Jartiyerinizi ortaya çıkarmak için elbisenizi kaldırarak fotoğraflarınızı çekmeyi planlayabilirsiniz. Genellikle düğün jartiyerinizi dizinizin hemen üstüne giymeniz önerilmekte. Bu genellikle bacağınızın en dar kısmıdır ve jartiyeriniz yürürken veya dans ederken diğer bacağınızı rahatsız etmez. Birçok kadın iç giyim konusunda jartiyer giymeyi sever. Ayrıca, balık etekli veya daha dar gelinlik giyiyorsanız, elbisenizin parlayacağı yer dizinizin çevresidir. Ve bu, orayı jartiyeriniz için ideal bir yer haline getirir. Elbette, daha rahat hissediyorsanız ayarlayabilir ve daha yükseğe koyabilirsiniz.

 

Jartiyer Ne Demek

Jartiyer nedir denildiğinde kısaca, çoraplarınızın dizinizin üstünde yada alt kısmında kaymadan rahatça durmasını sağlayan genellikle lastik şeklinde bağlardır.  Bu da jartiyer ne demek sorusunun en basit cevabı olmaktadır. Düğün jartiyerleri tipik olarak dantelli, saten tarzında veya dantelli olmaktadır. Her renkte olabilirler.

 

Gelinler geleneksel olarak beyaz tercih etmektedir. Bazı jartiyerlerde narin fiyonklar, aplikler, boncuklar, yapay elmaslar veya kristaller bulunmakta. Jartiyer en eski düğün geleneğini temsil eder. Düğün töreni ve resepsiyon sırasında gelinin bacaklarından birinin etrafına giyilen küçük bir süslemeli malzeme parçasıdır. Jartiyer genellikle elastikten yapılır, böylece yürürken ve dans ederken tutmakta.

Whatsapp İletişim
Loading