Etkileyici Göz Makyajı Modelleri ve 5 Trend

2022 yazında göz makyajı trendleri giderek daha çekici hale geliyor. Dumanlı gözler, parıltı ve 80’lerin renkleri. İşte en havalı 5 trend! Gizemli dumanlı gözler, 80’lerin kromatik dokunuşları, parıltılı vurgular ve grafik karakter makyajı, 2022’de sergilenecek en havalı güzellik diktatlarının hangisi olacağını birlikte görelim!

 

Hızlı Erişim - Konu Başlıkları

Dumanlı Göz Makyajı Trendi

Dumanlı Göz Makyajı Trendi

Uygulamada oldukça zor görünseler de dumanlı göz makyajları aslında basittir. Yani, ara sıra gözleriyle cesur olmayı seven biriyseniz, dumanlı gözler sizin imzanız ve vazgeçilmeziniz olacak. Günümüzde, tekniğe hakim olmak için birçok dumanlı göz makyajı nasıl yapılır sorusunun cevabına çevrimiçi olarak kolayca erişebilirsiniz. Bununla birlikte, bu cesur bakış tüm kıyafetlerinizle iyi gitmeyebileceğinden, doğru görünümü elde etmek için doğru teknik ve fırsat çok önemlidir. Dumanlı göz makyajı modeliniz crop top bir kıyafetle sizi göz alıcı bir konuma getirecektir. Ancak, kusursuz dumanlı gözün boyut yarattığına ve düpedüz göz alıcı göründüğüne şüphe yok.

 

Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Dumanlı göz makyajını hem dramatik hem de incelikli şekillerde yapabilirsiniz. Doğru yapmak çok fazla deneme yanılma gerektirebilir, ancak bir kez doğru yaptığınızda bunun gibisi yoktur. Yani, yeni başlayan biriyseniz ve hiç dumanlı bir göz oluşturmadıysanız, kendinize bakın, endişelenmeyin. Bu sanatta zahmetsizce nasıl ustalaşabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin!

 

1) Hafifçe Sürün

dumanli-goz-makyaji-adim-1

Tonlayıcı bir gölge ile başlayabilirsiniz. Temeliniz olarak turuncu çıplak bir gölge. Tüm kıvrımınız boyunca sürün ve yumuşak bir fırça ile dışa doğru solmak için karıştırın.

 

2) Karıştırın

dumanli-goz-makyaji-adim-2

Düz göz farı fırçanızı alın ve göz kapağınızın tamamına daha derin bir gri sürün. Rengi cilde hafifçe bastırmak, kazancınızı artıracaktır. Kabarık fırçanızla, güzel bir geçiş için koyu gölgenin ve taban gölgenizin kırışıkta buluştuğu kenarları boz renkli bir gölge ile karıştırın. Karıştırmanızı kapağınızın dış köşesine odaklayın.

 

3) Gölgeyi Ayarla

dumanli-goz-makyaji-adim-3

Şimdi düz göz farı fırçanızın ucunu kullanarak koyu gölgeyi alt kirpik çizginizin tamamına ekleyin. Sert kenarları hafifçe karıştırın.

 

4) Sonuç

dumanli-goz-makyaji-adim-4

Daha fazla yoğunluk için, üst kirpik çizginizi ve su çizginizi (üst ve alt) yumuşak bir eyeliner kalemle çizin. Daha dumanlı bir görünüm için, eyelinerınızı neredeyse solmuş bir kanat gibi dışa doğru dağıtmak için küçük açılı bir fırça kullanın.

 

Göz Makyajında 80’lerin Renkleri

Göz Makyajında 80'lerin Renkleri

80’lerde insanlar çok farklı görünüyor ve giyiniyorlardı! Ayakkabı ve giysilerde neon renkler, parlak göz farı ve dudak renkleri kullanılmaktaydı. Bu nedenle 80’ler göz makyajı modelleri, tüm isanların kendilerini yargılamadan ifade etmelerine ve yaratıcılıklarını göstermelerine izin verdi. Çok farklı bir zamandı! Bu tarz bugün 80’lerde ki gibi olmasada tekrar trend oldu.

 

80’ler Makyajı Nasıl Yapılır?

İşte 80’lerin makyaj görünümünü elde etmek için elinizde bulundurmanız gereken makyaj ürünleri:

  • Pembe, mor ve mavi göz farı paleti
  • Daha açık renkli bir fondöten
  • Sıcak pembe veya fuşya ruj, kırmızı ruj, mor ruj ve koyu renkli dudak kalemi
  • Parlak pembe renkli allık
  • Siyah kalem veya jel eyeliner
  • Koyu renkli kaş dolgusu

 

Simli Göz Makyajı Modelleri

Simli Göz Makyajı Modelleri

Hepimizin hayatımızda biraz renk sıçramasına ihtiyacı var. Ve bunu elde etmenin hızlı ve kolay bir yolu, onu makyaj rutininize dahil etmektir. Göz makyajı mükemmel makyajın olmazsa olmazlarındandır. Çünkü göz makyajı modelleri görünümü şekillendirebilmekte ve görünüme anlam verebilmekte. Böylece ruhu dış dünyaya taşır. Nitekim doğru ürünler ve doğru renkler seçilerek yapılan bir simli göz makyajı hem duruşumuzu hem de enerjimizi çok ciddi şekilde değiştirir. Bir göz kalemi dokunuşu olmadan şık bir görünüm tamamlanmaz. Eğlenceli, ışıltılı bir görünüm söz konusu olduğunda, iyi bir ışıltılı eyeliner, görünümünüzü bir üst seviyeye taşıyabilmekte. Bir büstiyer üzerine bu göz makyajı kombinini deneyebilirsiniz.

 

Kedi Gözü Makyajı Modelleri

Kedi Gözü Modelleri

Kedi gözü makyajı stili size hem klasik hem de moda olan dramatik, göz alıcı bir görünüm verir. Bu makyaj trendini yapmaya ilk başladığınızda, eyelinerınızı bulaştırmak veya düzensiz hale getirmek kolaydır. Ancak teknikte pratik yaparak ustalaşabilirsiniz. Bir kedi gözü makyajını denemeye hazırsanız, onu çizmek için iki seçeneğiniz vardır. Kedi gözünüz için kolay bir taslak oluşturmaya yardımcı olması için bir makyaj fırçası kullanabilir veya kılavuz olarak bant kullanabilirsiniz.

 

Gözün Her Yerinde Göz Kalemi

Gözün Her Yerinde Göz Kalemi

Sizin için doğru eyeliner rengi tamamen kişisel tercih meselesidir. Genel bir kural olarak, siyah göz kalemi daha dramatik bir etki yaratabilmekte. Ayrıca kahverengi göz kalemi size biraz daha nötr bir görünüm sunacaktır. Renkli göz kalemleri ile de alışılmışın dışına çıkabilirsiniz. Ayrıca eyelinerınızı üst kirpik çizgisine yakın bir şekilde uyguladığınızda gözlerinizi ne kadar güzel şekillendirdiğini fark edeceksiniz.

 

Kişi tercihine göre kalın veya ince bir çizgi ile gidebilir ancak eyeliner gözlere belirginlik katmakta. Kanatlı eyeliner tercih ederseniz, gözlerinizi olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz. Ayrıca her makyaj stilinize kıyafetinizle tam uyum istiyorsanız korse modellerimizi mutlaka denemelisiniz.

Whatsapp İletişim
Loading