Emzirme Sütyeni Modelleri

Emzirme sütyeni modelleri, emzirmeyi daha rahat hale getirmek için özel olarak tasarlanmıştır. Emzirmeyi daha rahat hale getirmek amacıyla özel olarak tasarlanan bu sütyenlerin pek çok faydası vardır. Bu özel iç çamaşırları hakkında da anlaşılması gereken çok şey var. Bu kılavuzda, emzirme sütyeni modelleri hakkında bilmeniz gerekenleri keşfedeceğiz ve bunlardan vazgeçip vazgeçemeyeceğinizle ilgili yaygın soruyu ele alacağız. Emzirme sütyenleri icat edildiğinden beri , annelerin her yerde varlıkları için sonsuza dek minnettar olduklarına şüphe yok. Ama ya onları satın almak istemezseniz? Ya bütçeniz bu yatırıma izin vermiyorsa ya da normal sütyenlerinizi giymeyi tercih ederseniz? Başka deyişle, emzirirken emzirme sütyeni çeşitleri takmak zorunda mısınız? Sütyenlerden bahsetmek istiyoruz. Özellikle hamile sütyenleri ve hamile sütyenleri. Sütyen satın almak en iyi durumda bile zor olabilmekte.

 

Emzirme Sütyeni

Buna bedendeki büyük dalgalanmaları hamilelik, emzirme amacıyla ihtiyaç duyacağınız ekstra özellikleri ekleyin. Elinizde oldukça fazla iç giyim bilmecesi var. Bu hafta blogda sorunları çözüyoruz ve mitleri tamamen açığa çıkarıyoruz. Öncelikle bir şeyi açıklığa kavuşturalım. Sütyen sadece güzel görünmek için orada değil. Yapacak çok önemli işi var. Sizi ve büstünüzü tamamen güvende ve desteklenmiş halde tutmak. Hamilelik sırasında bu iş daha da hayati hale gelir. Büyüyen büstünüzün ek ağırlığı, göğsünüzün üst kısmındaki hassas bağlara baskı uygulayarak gerilmelerine neden olabilir. Bu nedenden, hamile sütyenlerinizin oldukça önemli iç giyim satın alma olduğunu söylemenin adil olduğunu düşünüyoruz. Sütyeninizi takarken tavsiye şudur, göğüslerinizin ağırlığının %80'i tamamen göğüs altı tarafından desteklenmeli, sadece %20'si askılarla taşınmalıdır.

 

Hamile ve Emzirme Sütyeni Ne Zaman Alınır?

Genel olarak, fincan boyutunuz hamileliğin ilk 20 haftasında büyüyecektir. 20 haftadan sonra göğüs kafeniz genişlemeye başlayacaktır. İkinci üç aylık döneminizin bir noktasında hamile ve emzirme sütyeni almanızı öneririz . O zamana kadar kup bedeniniz oldukça sabit olmalı, tüm hamile sütyenleri arka kısmında ekstra kanca ile halka ayarları yapılarak genişleyen göğüs kafesinize uyum sağlamak için esnek uyum sağlanır. Genel bir kural olarak: Her zamanki hamilelik öncesi sütyen bedeninizi alın ardından 1 büyük beden, 1 geri beden alın. Bundan dolayı, genellikle 34C giyiyorsanız, 36D denemek isteyeceksiniz. Hamile sütyeninizi denerken, en dar ayarda kendinizi rahat hissettiğinizden emin olun büyüdükçe uyumu ayarlamak sebebiyle kendinize bolca yer bırakın.

 

Emzirme sütyeni ne zaman alınır. Emzirmek nedeniyle sütünüz geldiğinde, sütyenlerinizin tekrar dışarı çıktığını fark edebilirsiniz, bundan dolayı doğum tarihinizden birkaç hafta önce yeni emzirme sütyenleri modelleri almak iyi bir fikirdir. Böylece bebek geldiğinde hazırlıklı olacak ihtiyacınız olan beden hakkında iyi fikre sahip olacaksınız. Emzirmeye devam ederseniz, beslenme rutini oluşturduktan, vücudunuz temel olarak normale döndüğünde, daha küçük bedene ihtiyacınız olacağını görebilirsiniz. Tüm hamile sütyenlerimiz emzirme özelliklerine sahiptir, bu nedenle şu noktada ikinci trimesterinizde satın aldığınız hamile sütyenlerini kullanmaya geri dönebilirsiniz.

 

Emzirme Sütyenlerinin Pek Çok Faydası Vardır

Emzirme sütyenlerinin kayda değer takım avantajları vardır. Birincisi, toplum içinde emzirmeniz gerektiğinde kesinlikle işe yararlar. Hamile sütyenlerinin çoğunda, sütyeninizi çıkarmanıza gerek kalmadan emzirebilmeniz için açılan kuplar bulunur. Bazılarında meme açıkken bile memeyi yerinde tutmak amacıyla iç askılar bulunmakta. Ardından, emzirmeyi bitirdiğinizde bardağı kolayca kapatabilirsiniz. Hatta bazı emzirme sütyeni modelleri, siz bebeğinizi tutarken çok basit şekilde bardakları açıp kapamanızı sağlayan tek elle kullanılan kancalar bulunmakta. Bazıları, son emzirmenizi hangi memeyle yaptığınızı hatırlamanıza yardımcı olacak işaretlerle birlikte gelir.

 

Sızıntıyı gizlemeye yardımcı olurlar. Emzirirken sızıntı yaygın sorundur. Hamile giyim konusunda hamile sütyenleri, herhangi utanç verici senaryoyu önlemek için sızıntıları gizlemeye yardımcı olabilir. Hamile sütyenlerinin içindeki pedler ekstra koruma sağlar, böylece üstünüzde beliren sinir bozucu ıslak izlerle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Ayrıca, daha sonra sızıntılardaki lekeleri ovalayarak temizleme konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Emzirme sütyenleri tipik olarak maksimum konfor nedeniyle süper yumuşak kumaşlar, dolgulu askılar ve diğer özelliklerle yapılır. Emzirirken rahatlık çok önemlidir çünkü göğüsleriniz biraz şişmiş veya hassas olabilir. Meme uçlarınız ekstra hassas olabilir.

 

Göğüsleriniz değiştikçe destek rahatlık sağlarlar. Ayrıca emzirme sütyenleri modelleri, emzirme sürecinde göğüslerinizin yaşayacağı tüm kaçınılmaz değişikliklere uyum sağlamak için tasarlanmıştır. Süt geldiğinde göğüsleriniz şişer, sonunda süt kurudukça tekrar küçülmekte. Bedeninizin değişeceği anlamına gelir. Yarım fincandan iki fincana kadar. Normal sütyenler gerçekten bu değişikliklere uyum sağlamak amaçla tasarlanmamıştır, ancak çoğu emzirme sütyeni ürünleri vardiyalar boyunca göğüslerinize esneyebilir uyum sağlayabilmekte. Ayrıca, aralarından seçim yapabileceğiniz çok farklı emzirme sütyenleri olduğunu da belirtmekte fayda var, bundan sebeble göğüs şekliniz stil tercihleriniz ne olursa olsun, size uygun olanı mutlaka bulacaksınız.

 

Emzirme Sütyeni Takma

Hamilelik sütyen bedeninizi alın ardından 1 büyük beden 1 arka beden küçültün. Bundan dolayı, hamileliğinizin sonuna yakın 36D giyiyorsanız, emzirme amacıyla 34DD'yi seçmelisiniz. Hamile  sütyeninizi hamileliğinizin sonuna doğru denediğinizde, vücudunuz normale dönerken zamanla sıkabilmeniz amacıyla en gevşek ayarda rahat şekilde güvende hissetmelidir. Unutmayın tüm sütyenler makinede yıkanabilir olmamakta. Felaketten kaçınmak için her zaman etiket üzerindeki talimatları okuyun şüpheniz varsa soğuk suyla elde yıkayın. Makinede yıkamayı seçerseniz, sütyeni birbirine asın ve bir yıkama torbası kullanarak hassas döngüye ayarlayın. Güneşin zarar görmemesi için sütyeninizi gölgede kurutun, kurutma makinesinde kurutmayın.

 

Hamile Sütyeni

Her şeyden önce, yeni bebeğiniz olduğunda, sütyen bedeninizin biraz değiştiğini fark edebilirsiniz. Hamilelik sırasında hormon değişiklikleriniz vücut şeklinizi büyük ölçüde etkiler. Emzirme sütyeni almaya gelince hangi beden olduğunuzu bilemeyebileceğiniz anlamına gelir. Mağazalara gitmeden önce sütyen taktığınızdan emin olmalısınız. Randevunuzu almaya gelince, emzirme hamile sütyenleri aradığınızı bildirdiğinizden emin olun. Size ihtiyacınız olan ekstra desteği yardımı sağlayabileceklerdir. En iyi sonuçlar için en baştan neye ihtiyacınız olduğu konusunda net olun.

 

Hamile sütyenlerinin hamile sütyenleriyle aynı şey olmadığını unutmayın. Bunlar hamilelik sırasında giymek için rahat seçeneklerdir. Satın aldığınız sütyenlerin, bebeğinizin beslenme saatlerinde kolayca erişmesini sağlayan bir toka veya başka mekanizma ile geldiğinden emin olun. En az iki emzirme sütyeni almak isteyeceksiniz. Bu yüzden birini yıkamadayken diğerini giymeniz gerekiyor. Bunları satın almak için hamileliğinizin sonuna kadar bekleyin, çünkü fincan boyutunuz muhtemelen üçüncü trimesterde en fazla artacaktır. Sütünüz geldiğinde tekrar artabilmekte.

 

Emzirme Sütyenleri ve Diğer Sütyenler Arasındaki Farklar?

Bir kadının vücudu hamilelik emzirme döneminde pek çok değişikliğe uğrar. Doğa, vücudu yenidoğanın gelişine hazırlarken devralırken, yeni kıvrımlarınızı geliştirecek ve rahat uyum sağlayacak en uygun iç giyim ürünlerini bulmak için zaman ayırmalısınız. Fetus büyümeye başladığında, annenin göğüsleri değişmeye başlar. Genellikle annenin meme büyüklüğü 2 ila 3 kap ölçüsü kadar artar. Bu nedenle, kullandığınız normal sütyen sıkılaşabilir, cildinize batabilir, sizi çok rahatsız hissettirebilmekte. Ayrıca normal sütyenler, ihtiyacınız olan ekstra desteği esnemeyi sağlamak sebebiyle tasarlanmamıştır. Bu nedenle, çevrimiçi kadın sütyeni satın aldığınızda hamile ile emzirme sütyeni modelleri stoklamanız gerekir.

 

Hamile sütyenleri hamilelik döneminde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. hamile sütyenleri ise bebek doğduktan sonra kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Sütyenlerin amacı göğüsleri yerinde tutmak optimum destek sunmaktır. Ancak adından da anlaşılacağı gibi emzirme sütyenleri emziren anneler için tasarlanmıştır. Bu sebebten emzirme sütyenlerinin stili, kumaşı ve kesimi normal sütyenlerden farklıdır. İki sütyen türü arasındaki farklar büyük ölçüde üç kategoriye ayrılır. Amaç, tasarım, stil, uyum.

 

Amaç

Destek, stil veya baştan çıkarmak amacıyla normal sütyen giyilebilmekte. Öte yandan, emzirme sütyeni temel amacı, annelerin bebeklerini emzirmelerini kolaylaştırmaktır. İkinci olarak, yeni anneyi rahatsız etmeden daha büyük ağır göğüslere optimum destek sağlamalıdır.

 

Tasarım ve Stil

Sütyen kaplarının dolgulu yapısından kancalarla deliklere kadar, hamile sütyeninin her parçası emziren anneler düşünülerek tasarlanmıştır. Sütyenin doğru desteği sağlaması ayrıca annelerin sütyenini çıkarmak zorunda kalmadan emzirmesini kolaylaştırması gerekir. Bu nedenden bardaklar sökülebilir veya kapaklı olarak tasarlanmakta. Normal sütyenler ise straplez ile sırtsız sütyenlerden bikini sütyenlerine kadar çok çeşitli stil ile desenlerde mevcuttur.

 

Yerleştirmek

Uyum, ister normal ister emzirme olsun, her tür sütyen önemli olan bir faktördür. Fark, uyum türünde yatmaktadır. Optimum destek sağlamak amacıyla balenli normal sütyenler vardır. Bununla birlikte, hassas göğüslere zarar verebileceğinden çoğu emzirme sütyeninde balen bulunmamakta. Bu sebeble emzirme sütyenleri modelleri, rahat bir uyum sağlamak için geniş bantlar ve kayışlar ve kalıplı kuplar ile tasarlanmıştır.


Whatsapp İletişim
Loading