Doğru Hamile Sütyeni Seçimi

Hamileyken doğru hamile sütyeni bulmaya çalışmak imkansız görünebilmekte. Göğüsleriniz düzenli olarak boyut ve şekil değiştirecek ve hamileliğinizin çeşitli aşamalarında ağrılı olabilmekte. Bu nedenle rahatlık ve destek için doğru sütyeni seçmeniz önemlidir. Hamileliğinizin sekiz ila on haftasında vücudunuz emzirmeye hazırlanırken normal sütyenlerinizin çok küçük gelmeye başladığını fark edebilirsiniz. Bu nedenle sütyeninizin göğüs kafenizin genişlemesi için yer bırakmak için ilk göz sırasına rahatça sabitlendiğinden emin olun. Emay hamile sütyenleri hamileliğinizin yaklaşan aşamaları için hem rahat hem de destekleyicidir.

 

Hamile Sütyeni Seçiminde Nelere Dikkat Etmelisiniz

Doğru Hamile Sütyeni Seçimi

Hamilelik sırasında, bir kadının vücudu önemli ölçüde değişir. Eğer bir anneyseniz veya anne adayıysanız, vücudunuzun bazı bölümlerinin tahmin ettiğinizden çok daha fazla genişlediğini ve daraldığını göreceksiniz! Hamilelik sırasında rahat ve hoş giysiler bulmak, neyse ki eskisi kadar zor değil. Ancak birçok hamile kadın ve yeni anne, üzerinize tam oturan ve rahat hamile veya emzirme sütyenleri bulmakta zorlanıyor. Çoğu kadın hamilelik sırasında göğüs ölçülerinin önemli ölçüde artacağını ve doğum yaptıktan sonra göğüslerinizin aslında daha da büyüdüğünü görecektir. Bu, bebeğinizi emzirmeye hazırlamak içindir. Genel olarak, hamileliğiniz sırasında bir fincan boyutunu büyütmeniz ve doğum yaptığınızda başka bir beden büyütmeniz önerilir. Emzirme sütyenleri ilk başta büyük gibi görünse de, vücudunuz emzirme döneminde bunlara uyum sağlayacaktır.

 

Bir hamile sütyeni seçerken, geniş askılı ve yanları ve göğüs altı bandı gibi ek destek sunan sütyenleri aramak önemlidir. Göğüsleriniz hamilelik boyunca boyut ve şekil değiştireceğinden, farklı aşamalarda sütyeninizi daha rahat bir oturuşa ayarlamanıza izin vereceğinden, en az dört sıra fermuarlı bir sütyen seçin. Hamileliğiniz sırasında mümkün olduğunca rahat olmanız önemlidir. Bu nedenle, çok sıcak olduğunuzda cildinizin kolayca nefes almasını sağlayan, ağırlıklı olarak pamuklu sütyenler aramanızı öneririz. Hamileliğin sonlarında, son göz sıralarından birine rahatça takılan bir sütyen almalısınız. Bunun nedeni, bebeğinizin doğumundan sonra göğüs kafenizin boyutunun küçülmesidir.

 

Sütyen Seçiminde Kaçınılması Gerekenler

Sırt ölçünüz hamilelik sırasında ve çocuğunuzun doğumundan sonra da değişebilir. Bebeğiniz büyüdükçe göğüs kafeniz genişler ve muhtemelen birkaç santim uzarsınız ve bu nedenle sırt boyutunuz artar. Ancak bebeğinizin doğumundan sonra göğüs kafeniz tekrar kasılacak ve sırt ölçünüz küçülecektir. Gördüğünüz gibi, vücudunuz ve sütyen bedeniniz hamileliğiniz sırasında çok fazla dalgalanacaktır. Ebeniz size tam olarak ne tür sütyen giymeniz gerektiğini ve hamileliğiniz sırasında ve hemen sonrasında açıklayabilir. Ancak mümkünse sütyeninizin emzirme ve doğum konusunda deneyimli bir profesyonel tarafından doğru şekilde takıldığından emin olun. Şaşırtıcı sayıda kadın yanlış sütyen giyiyor. Bu nedenle hamileliğin erken evrelerindeyseniz, vücudunuz önemli ölçüde değişmeye başlamadan önce doğru sütyen boyutunu profesyonel olarak taktığınızdan emin olun. Hamileliğiniz ve bebeğinizin doğumundan hemen sonraki dönem vücudunuz ve hormonlarınız için zor bir dönem olabilir. Uygun bir emzirme sütyeni giyerek desteklendiğinizden ve rahat ettiğinizden emin olun.

 

Birçok sağlık uzmanı, hamilelik sırasında balenli sütyenlerden kaçınmayı önerir. Bunun nedeni, göğüslerinizin büyüyüp şekil değiştirmesi ve çevresindeki deri ve dokunun ekstra ağırlığı karşılamak için gerilmeye başlamasıdır. Yeterli destek olmadan bu sırt, boyun ve omuzlarınızda gerginliğe ve rahatsızlığa neden olabilmekte. Balenli sütyenler değişen şeklinize uyum sağlamak için genişlemez. Ve bu nedenle artan kan akışını engellemeye ve gelişen süt kanallarını sıkıştırmaya neden olabilecek bu doğal değişiklikleri engelleme olasılığı daha yüksektir. Hamilelikte rahatlık en önemli faktördür ve iyi bir hamile sütyeni sizi kısıtlamadan veya rahatsızlık vermeden ihtiyacınız olan desteği sağlayacaktır. Yeni bir hamile sütyeni satın alırken yarım yazımızda ki durumları göz önünde bulundurun. Güvenle kaliteli bir hamile sütyeni için mutlaka mağazamızı incelemelisiniz.

 


Whatsapp İletişim
Loading