Dar Sütyen Giymenin Zararları

Dar sütyen giymenin zararları çoğu kadın için dar sütyen giymek alışkanlık haline geldi. Nadiren bir sorun olarak tanımlanır. Aslında kadınlar yanlış beden sütyenler giymenin yan etkilerinin farkında bile değiller. Bu nedenle, kadınların doğru sütyen boyutunu almanın önemi konusunda kendilerini bilgilendirmenin zamanı geldi. Bu görünüşte küçük değişiklik, uzun vadede kadının vücudu için harikalar yaratıyor.

İşte hemen hemen her kadının bir noktada karşılaştığı birkaç sıkı sütyen sorunu. Bazıları için bunlar günlük sorunlar bile olabilmektedir.

Dar Sütyen Giymenin Zararları

Cilt Tahrişi ve Kaşıntı

İş gününün sonunda askılarınızı kayışınızı sık sık değiştirdiğinizi fark ettiniz mi? Bu, kadın iç giyim ürünü çok sıkı olduğunda göğüslerin etrafında kaşıntıya neden olduğunda olur. Kaşımaya devam etmek, göğüslerin etrafındaki yumuşak hassas cildi tahriş eder. Sonunda rahatsızlık o kadar büyük olur ki dar sütyen giymek kabusa dönüşür. Muhtemelen eve gidip üzerindeki sütyeninden kurtulmakda sabırsızlanmakta haklısın.

Vücut İşaretleri

Dar modeller vücutta istenmeyen izler bırakır. Bunlar genellikle göğüs hizasında, omuzlarda sırttadır. Dar Sütyen modelleri çok küçük olduğunda deriye batarak sizi huzursuz ve rahatsız bırakır. Zamanla, bu izler koyulaşır onları kaldırmak zorlaşır. Bu yüzden acı verecek kadar dar olan sütyenleri atmanız vücudunuzun nefes alabildiği sütyenleri giymeniz gerekiyor.

Ağrılar ve Zayıf Kan Dolaşımı

Bu, sıkı ve dar sütyen giymenin genellikle gözden kaçan yan etkisidir. Beden çok sıkıysa omuz askıları deriye batıyorsa, birçok kadın boyun ve omuzlarında aşırı ağrı yaşar. Boyuna yapılan bu baskı baş ağrılarının yanı sıra sertliğe, boyun ağrılarına, omuz ve sırt ağrılarına da neden olabilmektedir. Göğüs bölgesindeki kan dolaşımının düzgün olmaması da bir diğer yan etkidir. Bildiğiniz tek şey, gece uyku kalitenizin düşük olması, sıkı sütyen giymenin yan etkisi olabilmekte.

Çirkin Döküntü

Kadınların farkında olmadığı başka sıkı dar sütyenler sorunu, göğüsler sütyen kapağının üzerine çıktığında dökülmektir. Kadınlar, göğüslerini daha küçük göstermek için yanlışlıkla daha küçük kup bedeni giyerler. Tek yaptığı, göğüslerin üstten yanlardan dökülmesini sağlamak. Ayrıca, çok küçük bir cup boyutu, göğüslerin doğal şeklini bozabilir çekici bir şekilde değil.

Kötü Duruş

İyi bir duruş, özellikle ilk izlenimler için bir kişi hakkında çok şey anlatır. Sürekli bir sarkma veya omuzlarınızı çok sık kamburlaştırıyorsanız, bunun nedeni yorgunluk veya sıkı dar sütyen giymenin yan etkisi olabilmektedir. Bu nedenle, sıkı bir ürün, zaten stresli olan omuzlarınıza gereksiz bir baskı uyguladığı için dolaylı olarak enerjinizi, uyanıklığınızı mutluluğunuzu çalıyor.

Stil Katili

Bazı kıyafetlerde göğüsleri o kadar harika görünmediği için kadınların giyinmesi genellikle çok uzun sürer. Suçlunun sütyenleri olduğunu fark etmeden kıyafetleri suçlamaya başlarlar. Dar sütyenler, göğüsleri tuhaf şekilsiz göstererek elbiseyi mahvedebilir. Bu sorun kıyafeti değil, sütyeni değiştirerek çözülebilir.

Kalıcı Mitler

Yukarıda sıralanan sorunların tümü, genellikle daha sıkı sütyenlerin göğüs şekli hatta sağlık için daha iyi olduğuna dair yanlış bilgi ve mitlerin sonucudur. Kadınlar bu fikirlere inanarak efsaneyi canlı tutuyor bunun için acı çekiyor! Bu efsaneleri çürütmenin ve vücudumuzun neye ihtiyacı olduğunun daha fazla farkında olmanın zamanı geldi. Ve bu kesinlikle dar sütyenleri içermez.

Çoğu zaman, kadınlar doğru bedenlerinin ne olduğunu bilmedikleri için çok dar sütyen giyerler! Sütyeniniz çok sıkıysa askıları gevşetebilirsiniz, ancak bedeninizi bilmek bir zorunluluktur. Kendinizi doğru ölçün ve rahat ve kendinden emin hissetmek için mükemmel bedeni satın alın. Unutmayın, her meme boyutu için bir sütyen vardır. Göğüsleriniz daha ağır olsa bile, mükemmel kapsama destek için onları daha küçük bir dar sütyen içine sığdırmanıza gerek yoktur. Bunun yerine, şimdi farklı renk ve desenlerde bulunan minimizer sütyenlerimizi deneyin!


Whatsapp İletişim
Loading